PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Polecamy w Gdańsku: 31 lipca-7 sierpnia

Polecamy w Gdańsku: 31 lipca-7 sierpnia
Co ciekawego dzieje się w Gdańsku? Oto kilka subiektywnych podpowiedzi portalu gdansk.pl.

Piątek 31 lipca

Na scenie Jarmarku św. Dominika zabrzmi muzyka akustyczna: wystąpi warszawski muzyk Pablopavo, laureat Paszportu „Polityki” w kategorii muzyka popularna. Koncert będzie okazją, by posłuchać utworów z najnowszego albumu artysty, zatytułowanego „Tylko” (2014). Początek koncertu na Targu Węglowym o godz. 21.

Zobacz więcej

 

Sobota 1 sierpnia

Posiłek w Food Trucku to w ostatnim czasie obowiązkowy punkt wieczornych wypadów do miasta. Przygotowywane w mobilnych barach jedzenie w niczym nie przypomina „gumowych” zapiekanek z obskurnych przyczep kempingowych – symbolu przełomu lat 80. i 90., a nawet często jakością i smakiem dorównuje posiłkom z uznanych lokali. Pełne menu będzie można poznać na rozpoczynającym się w sobotę II Festiwalu Food Trucków w Stoczni Gdańsk. W programie także m.in. koncert i targ rozmaitości.

Zobacz więcej

 

Niedziela 2 sierpnia

Chlubą Gdańska są aż trzy carillony – instrumenty składające się z zestawu wielu dzwonów, na których można wygrywać melodie. Koncerty carillonowe stały się już tradycją Jarmarku św. Dominika. W niedzielę na Targu Węglowym będzie można usłyszeć koncert muzyki funky z wykorzystaniem tego instrumentu. Zagra gdańska mistrzyni carillonu Monika Kaźmierczak, towarzyszyć jej będzie zespół the glennSkiis’s.

Zobacz więcej

 

Poniedziałek 3 sierpnia

W Gdańsku od 31 lipca do 9 sierpnia trwa 19. Festiwal Szekspirowski, jedna z najważniejszych w Europie imprez skupiających się na adaptacjach sztuk słynnego stratfordczyka. Warto przejrzeć program imprezy i znaleźć coś dla siebie. W poniedziałek będzie można obejrzeć m.in. jeden z hitów festiwalu, czyli spektakl muzyczny „The Tiger Lillies grają Hamleta”.

Zobacz więcej

 

Wtorek 4 sierpnia

Niezwykłe połączenie koncertu kameralnego z prelekcją o historii architektury miasta to cykl „Muzyka w zabytkach starego Gdańska”, przygotowany przez Polską Filharmonię Bałtycką. We wtorek utwory m.in. Jana Sebastiana Bacha zagrają Edyta Fil (flet) oraz Ekaterina Antokolskaya (wiolonczela), a miejscem – i bohaterem jednocześnie – spotkania będą spichlerze Narodowego Muzeum Morskiego.

Zobacz więcej

 

Środa 5 sierpnia

W Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia można oglądać wystawę jednego z czołowych twórców sztuki współczesnej Anglika Damiena Hirsta. Na prezentację „New Religion” składają się prace w prowokacyjny sposób analizujące bezkrytyczną wiarę w medycynę.

Zobacz więcej

 

Czwartek 6 sierpnia

Jeśli pogoda nie dopisze, to o plażowaniu będzie można… chociaż poczytać. W czwartek odbędzie się promocja książki „Plaże i kąpieliska Mierzei Wiślanej” Waldemara Nocnego, niestrudzonego badacza historii Gdańska i okolic.

Zobacz więcej

 

Piątek 7 sierpnia

Jarmark św. Dominika to nie tylko starocie i sprzedawane w promocyjnej cenie garnki, które same przygotują obiad. Od piątku przez trzy dni Długim Targiem zawładną młodzi polscy designerzy. Kupić – lub tylko obejrzeć – będzie można oryginalne ubrania, meble, zabawki czy biżuterię.

Zobacz więcej