PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

„Pola Nadziei na Pomorzu 2020” zostały odwołane. Przekaż na pomorskie hospicja 1 procent podatku

„Pola Nadziei na Pomorzu 2020” zostały odwołane. Przekaż na pomorskie hospicja 1 procent podatku
"Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce i na świecie, związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zdecydowaliśmy o odwołaniu dalszych przygotowań i organizacji tegorocznej akcji" - piszą w komunikacie organizatorzy "Pól Nadziei na Pomorzu 2020".
Pola Nadziei na Pomorzu - Żonkilowa Parada była nieodłącznym elementem wydarzenia
Pola Nadziei na Pomorzu - Żonkilowa Parada była nieodłącznym elementem wydarzenia
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Pola Nadziei to akcja zbierania pieniędzy na potrzeby polskich hospicjów. Została zainicjowana w 1998 roku, co roku towarzyszyła jej "Żonkilowa Parada".

Organizatorami „Pól Nadziei na Pomorzu 2020” są Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja
Pomorze Dzieciom, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” oraz Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

W komunikacie wysłanym do mediów piszą:

"Z ogromną przykrością informujemy o odwołaniu Pól Nadziei na Pomorzu, które planowaliśmy na 26 kwietnia 2020.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce i na świecie, związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zdecydowaliśmy o odwołaniu dalszych przygotowań i organizacji tegorocznej akcji.

Jesteśmy myślami z wszystkimi, dla których ten czas jest szczególnie trudny, z naszymi podopiecznymi, ich rodzinami, a także całym personelem medycznym. W tym szczególnym czasie Pola Nadziei są wyjątkowo potrzebne w wymiarze symbolicznym. Pamiętajmy o sobie nawzajem, zwracając uwagę na ludzi chorych, którzy są najbardziej narażeni na działanie koronawirusa.

Sytuacja w hospicjach jest trudna na co dzień. Nasza wspólna kwesta, sztafeta i parada każdego roku pozwalały przynajmniej w części wesprzeć budżety pomorskich hospicjów i promować idee hospicyjne oparte na trosce, solidarności i towarzyszeniu ludziom u kresu życia.

Mając na uwadze aktualną sytuację społeczno-gospodarczą w naszym kraju, zapraszamy do wsparcia naszych akcji 1% na rzecz pomorskich hospicjów – podatników to nic nie kosztuje – a nam daje szansę na pozyskanie środków finansowych na nasze działania i miejmy nadzieję, pozwoli uzupełnić nadszarpnięte budżety hospicjów ze względu na konieczność odwołania wszystkich zaplanowanych w tym czasie akcji, w tym „Pól Nadziei na Pomorzu 2020”.

Więcej o działalności poszczególnych hospicjów na:
www.fundacjahospicyjna.pl 
www.pomorzedzieciom.pl 
www.pomorskiehd.pl 
www.caritas.gda.pl 
www.hospicjum.gdynia.pl 
www.hospitium.org 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl