PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Paweł Adamowicz: - Nie jesteśmy przeciwnikami z Jarosławem Wałęsą, jesteśmy konkurentami
Paweł Adamowicz: - Nie jesteśmy przeciwnikami z Jarosławem Wałęsą, jesteśmy konkurentami
Po tym, jak oficjalnie ogłoszono kandydaturę Jarosława Wałęsy na urząd prezydenta Gdańska, obecny prezydent miasta Paweł Adamowicz przesłał oświadczenie w tej sprawie. Zachęca swojego konkurenta do debaty publicznej.
Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, ponownie kandyduje na to stanowisko
Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, ponownie kandyduje na to stanowisko
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Oświadczenie prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza:

Wielokrotnie apelowałem o szeroką koalicję sił prodemokratycznych. Taka jednak nie powstała. Grzegorz Schetyna postawił na Jarosława Wałęsę.

Gdańsk wiele zawdzięcza Wałęsie, Lechowi Wałęsie. Możemy się z Lechem Wałęsą zgadzać lub nie, ale to Lech Wałęsa jest najbardziej znanym gdańszczaninem na świecie. Nazwał mnie swoim przyjacielem.

Wiemy jakie poglądy ma Lech Wałęsa. Wiemy jakie poglądy i pomysły ma Agnieszka Pomaska, która przez dwie kadencje będąc radną dobrze poznała gdańską materię. Przeszła naturalną drogę od aktywności lokalnej do aktywności na poziomie państwa.

Mniej można powiedzieć o synu Lecha, Jarosławie. Trudno zauważyć jakieś szczególne zaangażowanie Jarosława w sprawy gdańskie. Przez wiele lat w zasadzie był aktywny, ale poza Gdańskiem. W ostatnim czasie nie widzieliśmy go na naszych gdańskich marszach w obronie demokracji i wolności, nie zabierał głosu w obronie Muzeum II Wojny Światowej czy przeciwko przejęciu Lotosu przez Orlen.

Oczywiście, witam Jarosława Wałęsę. Obaj wywodzimy się z tego samego środowiska. Nie jesteśmy przeciwnikami, jesteśmy tylko konkurentami. Przeciwnik jest gdzie indziej. Dlatego proponuję zawarcie paktu o nieagresji. Wzywam i proszę przyjaciół z PO oraz osobiście Jarosława Wałęsę nie atakujmy się wzajemnie, bo na tym skorzysta tylko ktoś inny. Skorzysta nominat Jarosława Kaczyńskiego. Prowadźmy kampanię fair, w sposób cywilizowany i europejski. 

Zgłoszenie Jarosława Wałęsy jest świetną okazją do dobrej, poważnej rozmowy o Gdańsku. Zatem zapraszam Jarosława Wałęsę, żebyśmy w najbliższych dniach porozmawiali o sprawach gdańskich. Mówimy do tego samego elektoratu. Warto aby nasze środowisko, wszyscy gdańszczanie mogli już teraz poznać nasze poglądy i pomysły.

Proponuję 3 bloki tematyczne: Gdańsk wrażliwy społecznie, małe wielkie inwestycje, tożsamość i przyszłość Gdańska.

Zwracam się do redakcji „Dziennika Bałtyckiego”, „Gazety Wyborczej Trójmiasto” oraz trojmiasto.pl z prośbą o zorganizowanie naszej rozmowy. Przeprowadźmy ją na żywo. Niech Gdańsk będzie miastem dialogu, wolności i solidarności.

Wszystko dla Gdańska, Gdańsk dla wszystkich!

Czytaj także:

Jarosław Wałęsa kandydatem na prezydenta Gdańska z ramienia PO i Nowoczesnej

Europoseł Jarosław Wałęsa jest kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska
Europoseł Jarosław Wałęsa jest kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska
fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl