PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Ostatnie dni Narodowego Spisu Powszechnego - „NOC SPISOWA” w Gdańsku

Ostatnie dni Narodowego Spisu Powszechnego - „NOC SPISOWA” w Gdańsku
Zostało zaledwie kilka dni aby się spisać, albowiem Narodowy Spis Powszechny trwa tylko do 30 września. Dlatego Miasto Gdańsk wraz z Urzędem Statystycznym, organizują „Noc spisową”.
noc spisowa plakatMala-1
Fot. UMG

 

W ostatnią sobotę września wszystkich, którzy nie zdążyli się jeszcze spisać zapraszamy do siedziby Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Będą tam dyżurować rachmistrzowie spisowi, którzy pomogą spełnić ten obowiązek.

Gdzie?: Urząd Miejski w Gdańsku ul. Nowe Ogrody 8/12

Kiedy?: 25 września (Sobota) w godz. 8.00-24.00

Dodatkowo tego samego dnia uruchomiony zostanie mobilny punkt spisowy w Forum Gdańsk przy ul. Targ Sienny 7. Punkt będzie zlokalizowany na poziomie „0” na mostku w godzinach 10:00-18:00

 

Przypominamy również, że Miasto Gdańsk wraz z Radami Dzielnic oraz Urzędem Statystycznym w Gdańsku prowadzi akcję: „Spisz się w dzielnicach Gdańska”.

W okresie pomiędzy 17.08 a 27.09 w każdej dzielnicy Gdańska w poszczególnych dniach i wyznaczonych godzinach mieszkańcy mogą przyjść do siedziby rady dzielnicy, w której dyżurują rachmistrzowie spisowi.

Jako, że główną metodą spisu jest tzw. samospis elektroniczny, akcja jest skierowana głównie do gdańskich seniorek i seniorów, którzy mogą mieć problemy aby samodzielnie dokonać spisu.

Do akcji dołączył również ZUS, w którego trzech placówkach również można dokonać spisu.

Harmonogram akcji na najbliższe dni w dzielnicach oraz w ZUS, dostępny TUTAJ. 

 

Przy okazji spisu działa też Mobilne Centrum Obsługi Karty Mieszkańca, które każdego dnia będzie można zobaczyć w innej dzielnicy Gdańska. Na miejscu załatwisz wszystkie najważniejsze sprawy związane z Kartą Mieszkańca. Bez kolejek, bez umawiania, w Twojej dzielnicy!

Do 30 września włącznie działają również specjalnie przygotowane stanowiska w Urzędzie Miejskim w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12 oraz przy ul. Partyzantów 74 (stanowiska czynne w godzinach pracy Urzędu, rezerwacji wizyty można dokonać samodzielnie na stronie https://www.gdansk.pl/rezerwacja lub dzwoniąc do Gdańskiego Centrum Kontaktu pod całodobowy numer telefonu 58 52 44 500, można też przyjść bez umawiania). Do swojej siedziby zaprasza również Urząd Statystyczny w Gdańsku przy ul. Danusi 4 (ze stanowiska można skorzystać od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00, wizyta nie wymaga wcześniejszego umówienia).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

noc spisowa plakat-1

 

Podstawowe informacje o Narodowym Spisie Powszechnym 2021 :

  1. Udział w spisie jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich mieszkańców Polski.
  2. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest prowadzony od 1 kwietnia 2021 roku do 30 września 2021 roku.
  3. Obowiązkową formą, ale również najbezpieczniejszą i rekomendowaną metodą, jest samospis internetowy. Formularz znajduje się wyłącznie na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem spis.gov.pl
  4. Metoda uzupełniająca dla osób, które nie mają dostępu do Internetu lub mają trudności z dokonaniem samodzielnego samospisu przez Internet, to możliwość:

- spisu przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu: 22 279 99 99, infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00;

- skorzystania z pomocy rachmistrza, który może do nas zadzwonić (telefon od rachmistrza może się pojawić od poniedziałku do soboty w godz. 8:00-20:00, a jako numer dzwoniący wyświetli się 22 828 88 88 lub 22 279 99 99);

- skorzystania z pomocy rachmistrza, który może odwiedzić nas w mieszkaniu od poniedziałku do soboty w godz. 8:00-20:00

- skorzystania ze specjalnie przygotowanych stanowisk w Urzędzie Miejskim w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12 lub przy ul. Partyzantów 74 (stanowiska czynne w godzinach pracy Urzędu, rezerwacji wizyty można dokonać samodzielnie na stronie https://www.gdansk.pl/rezerwacja lub dzwoniąc do Gdańskiego Centrum Kontaktu pod całodobowy numer telefonu 58 52 44 500) lub w Urzędzie Statystycznym w Gdańsku przy ul. Danusi 4 (ze stanowiska można skorzystać od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00, wizyta nie wymaga wcześniejszego umówienia).

- skorzystania z mobilnych punktów spisowych w siedzibach Rad dzielnic ( zgodnie z harmonogramem)

W przypadku bezpośredniej wizyty rachmistrza w mieszkaniach, zachęcamy Seniorów i Seniorki do zachowania czujności oraz zasady ograniczonego zaufania, mając na uwadze możliwość prób wyłudzenia danych przez nieuczciwe osoby.

Zachęcamy do samodzielnego zweryfikowania rachmistrza spisowego. Rachmistrz musi posiadać przy sobie identyfikator. Dlatego możemy  poprosić rachmistrza o jego okazanie i podanie imienia, nazwiska oraz numeru identyfikatora. Weryfikacji możemy dokonać jedną z poniższych metod:

- samodzielnie na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/;

- kontaktując się z infolinią spisową pod numerem telefonu 22 279 99 99 w godz. 8:00-18:00;

- dzwoniąc do Gdańskiego Centrum Kontaktu pod całodobowy numer telefonu 58 52 44 500.

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl