PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Ołowianka zamiast Wyspy Spichrzów. Koło widokowe AmberSky zmienia lokalizację
Ołowianka zamiast Wyspy Spichrzów. Koło widokowe AmberSky zmienia lokalizację
Trwa rozbiórka koła widokowego przy ul. Stągiewnej w Gdańsku. Atrakcja, z której można podziwiać panoramę miasta, stanie za kilka dni na Ołowiance przy budynku Nastawni. Demontaż obiektu przy użyciu dźwigu potrwa kilka dni.
kolowidokowedobre
Trwa rozbiórka koła widokowego przy ul. Stągiewnej w Gdańsku. Atrakcja, z której można podziwiać panoramę miasta, stanie za kilka dni na Ołowiance przy budynku Nastawni.
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Przez minione pięć lat koło widokowe stało zazwyczaj na Wyspie Spichrzów przy ulicy Stągiewnej - choć miało także epizod na Targu Węglowym podczas Jarmarku Świątecznym na przełomie 2017/18 r. Atrakcja, z której można podziwiać panoramę miasta, stanie za kilka dni na Ołowiance przy budynku Nastawni. Demontaż obiektu przy użyciu dźwigu potrwa kilka dni. W przenosinach ważącej 440 ton konstrukcji udział bierze 50 osób, a cała operacja potrwa niemal cztery tygodnie. Otwarcie AmberSky na Ołowiance zaplanowano 1 grudnia 2018 roku.

- Z  tej strony Gdańska z lotu ptaka nikt jeszcze nie oglądał, więc przejażdżka kołem w nowej lokalizacji będzie nowością i gratką dla mieszkańców i turystów odwiedzających miasto - mówi Anna Barbasiewicz, rzecznik prasowy firmy SkyWheels, właściciela AmberSky.

Wokół koła w grudniu pojawi się Strefa Relaksu. Na miejscu oprócz małej gastronomii i miejsc do wypoczynku stanie scena, na której odbywać się będą koncerty oraz wydarzenia społeczno-charytatywne i rozrywkowe.

Z AmberSky na Ołowiance po raz pierwszy będzie można skorzystać w sobotę 1 grudnia 2018 roku, w dniu rozpoczęcia Jarmarku Bożonarodzeniowego na Targu Węglowym. Na Jarmark, już kolejny rok z rzędu, SkyWheels zorganizuje atrakcje - gadającego Łosia Lucka i Górkę Lodową. W tym roku nowością jarmarku będzie sponsorowana przez firmę, znana z wakacyjnej odsłony na Targu Rybnym, Karuzela Gdańska.

widokowe3dobre
W przenosinach ważącej 440 ton konstrukcji udział bierze 50 osób, a cała operacja potrwa niemal 4 tygodnie
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Od 1 grudnia zorganizowany zostanie świąteczny konkurs fotograficzny „Gdańsk z gondoli AmberSky”. Na zwycięzców czekają nagrody w formie prezentów „pod choinkę” - tablet i ogromny miś. Szczegóły dotyczące konkursu oraz regulamin wkrótce pojawią się na Facebooku AmberSky.

Władze Gdańska proponowały umieszczenie koła widokowego na Ołowiance już na początku 2018 roku. Gdańskie koło widokowe ma wysokość 50 m, 36 ośmioosobowych, klimatyzowanych i ogrzewanych gondoli, w tym jedną gondolę VIP. Oprócz eleganckiej oprawy (skórzane fotele, telewizor, na specjalne zamówienia schłodzony w lodówce szampan) gondola VIP wyposażona jest w szklaną podłogę.

Cennik biletów dostępny jest TUTAJ.

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl