Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Przyjadą z Meksyku, żeby złożyć koło widokowe AmberSky

To dobra wiadomość dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji do podziwiania Gdańska z góry, w niecodziennych okolicznościach. Koło widokowe AmberSky, największa atrakcja Jarmarku św. Dominika, postoi na Targu Węglowym do 15 lutego 2017 r. Po tym czasie rozłoży je firma międzynarodowa, która przyjedzie do naszego miasta prosto z Meksyku.

Przyjadą z Meksyku, żeby złożyć koło widokowe AmberSky
A
A
data publikacji: 01 lutego 2017 r.

Koło widokowe AmberSky stanęło na Targu Węglowym w listopadzie ubiegłego roku. Wkrótce wróci na Wyspę Spichrzów
Koło widokowe AmberSky stanęło na Targu Węglowym w listopadzie ubiegłego roku. Wkrótce wróci na Wyspę Spichrzów
Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Nie do 31 stycznia 2017 r, a dwa tygodnie dłużej postoi wyjątkowa atrakcja na Targu Węglowym - 50-metrowe koło widokowe AmberSky, z którego można podziwiać panoramę Gdańska. Koło będzie rozmontowane 15 lutego.

- Podyktowane jest to organizacją logistyki. Za montaż i demontaż atrakcji odpowiada firma Dutch Wheels, której ekipa jest w tej chwili w Meksyku, gdzie zajmuje się budowaniem tamtejszego koła widokowego. Prosto z Meksyku pracownicy przylatują do Gdańska, żeby zdemontować koło na Targu Węglowym - mówi Anna Kowalska, rzecznik firmy Sky Wheels - właściciela koła widokowego AmberSky.

Do tego czasu, czyli jeszcze przez dwa tygodnie codziennie można korzystać z tej atrakcji. Przedłużony termin demontażu konstrukcji szczęśliwie zbiegnie się z przypadającym 14 lutego świętem zakochanych, dlatego jak mówi Anna Kowalska, gdańszczanie i turyści będą mogli liczyć na specjalną ofertę walentynkową.

- Na razie nie zdradzamy, co przygotowaliśmy. Dogrywamy szczegóły. Wszystkie informacje podamy na początku przyszłego tygodnia - tłumaczy rzecznik.

Po Walentynkach ekipa złoży koło i przeniesie je w nowe miejsce - na Targu Węglowym zainstalowane było tylko na czas Jarmarku Bożonarodzeniowego i ferii zimowych. Demontażem zajmie się blisko 50 osób. Operacja potrwa około 10 dni - tyle samo, ile trwał montaż. Dokładna nowa lokalizacja jest jeszcze tajemnicą, ale wiadomo, że koło wróci na Wyspę Spichrzów, prawdopodobnie w połowie marca tego roku.

Zobacz jak wygląda montaż koła: Koło widokowe już z gondolami. Będziemy się kręcić - na Jarmarku Bożonarodzeniowym

-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora