PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Seria znaczków o Okrągłym Stole. Projekt Stoczni Cesarskiej i Poczty Polskiej
Seria znaczków o Okrągłym Stole. Projekt Stoczni Cesarskiej i Poczty Polskiej
Stocznia Cesarska Development dzięki współpracy z Pocztą Polską wydała 250 znaczków Okrągłego Stołu, które zostaną wręczone interesariuszom m.in. podczas uroczystości związanych z obchodami rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku. W kwietniu 2019 roku minęło 30 lat od zakończenia obrad Okrągłego Stołu stąd pomysł uczczenia tego wydarzenia serią unikatowych znaczków.    
znaczekprzerobka
Produkcja limitowanej wersji znaczków pocztowych to symboliczny gest, który pielęgnuje pamięć o ważnym wydarzeniu dla historii Polski - mówi Gerard Schuurman, dyrektor Projektu Stoczni Cesarskiej
Mat. prasowe Stocznia Cesarska

 

Zakończenie obrad Okrągłego Stołu to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii powojennej Polski, które miało wpływ na upadek systemu komunistycznego i rozwój systemu demokratycznego. Stocznia Gdańska była świadkiem walki NSZZ Solidarność o porozumienie z przedstawicielami ówczesnej władzy.

To wyjątkowe wydarzenie było inspiracją do przygotowania przez Stocznię Cesarską Development limitowanej serii znaczków pocztowych dla uczczenia momentu, który zmienił bieg historii. Dzięki współpracy z Pocztą Polską 30. rocznica zakończenia obrad Okrągłego Stołu i legalizacja NSZZ Solidarność została uczczona przez spółkę Stocznia Cesarska Development produkcją 250 znaczków Okrągłego Stołu, które trafią do interesariuszy.

- Produkcja limitowanej wersji znaczków pocztowych to symboliczny gest, który pielęgnuje pamięć o tak ważnym wydarzeniu dla historii Polski - powiedział Gerard Schuurman, dyrektor Projektu Stoczni Cesarskiej. - Stocznia Gdańska jest symbolem Solidarności, ruchu, który zapoczątkował walkę o wolność i zmienił bieg historii. Czujemy się w obowiązku, aby zadbać o zachowanie pamięci tych wydarzeń.

 
 
znaczekprzerobka2
250 znaczków Okrągłego Stołu z limitowanej serii trafi do impresariuszy 
Mat. prasowe Stocznia Cesarska

 

Aby zachować pamięć o stoczni, Stocznia Cesarska Development, nieustannie poszukuje wspomnień, artefaktów i innych pamiątek związanych ze stocznią. Osoby, które zachciałyby się nimi podzielić mogą przesłać informację na adres e-mail - wspomnienia@stoczniacesarska.pl. Zaangażowanie zostanie nagrodzone zestawem znaczków Okrągłego Stołu. Rok 2019 jest rokiem Anny Walentynowicz, dlatego w szczególności poszukiwane są wspomnienia i materiały zawiązane z legendarną suwnicową, która pracowała w hali 42A.

 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl