Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Odnowiony skatepark przy Ergo Arenie już działa!

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów rolek, desek, BMX-ów i hulajnóg. Skatepark znajdujący się przy Ergo Arenie został wyremontowany i przebudowany. W sąsiedztwie skateparku zamontowane zostały także urządzenia do street workout’u. Ci, którzy bywali tu przed remontem, zmiany komentują krótko - „To jak niebo a ziemia!”

Odnowiony skatepark przy Ergo Arenie już działa!
A
A
data publikacji: 02 października 2017 r.

- Widać, że projektował to ktoś z głową - mówi Miłosz, miłośnik jazdy na deskorolce. Od naszego rozmówcy dowiedzieliśmy się, że w odnowionym skateparku spotkamy nie tylko osoby z doświadczeniem, ale i tych, którzy zaczynają swoją przygodę z jazdą na desce, rolkach, bmx-ach czy hulajnogach. Potwierdzeniem tych słów był widok fruwających w powietrzu zawodowców, ale i kilkuletnich brzdąców trenujących pod czujnym okiem rodziców.

Przebudowa skateparku polegała na kompleksowej wymianie urządzeń do jazdy oraz wykonywaniu ewolucji i montażu przeszkód. W przeszłości robienie tricków w tym miejscu, nie było takie proste. Przeszkody często budowane były przez samych użytkowników skateparku. Teraz powstała betonowa konstrukcja, a wraz z nią treningi nabrały nowego, lepszego wymiaru.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 470 tysięcy złotych. W zebraniu tej kwoty partycypowały trzy podmioty: operator hali Ergo Arena, miasta - Gdańsk i Sopot.

-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora