PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

„Gdańskie urodziny mojej mamy”. Wesprzyj podopiecznych Fundacji Czeka Na Nas Świat

„Gdańskie urodziny mojej mamy”. Wesprzyj podopiecznych Fundacji Czeka Na Nas Świat
Dokąd w Gdańsku zabrać mamę na urodziny? Wyjątkowych miejsc nie brakuje - można odwiedzić oliwskim ZOO lub zobaczyć panoramę miasta, a przy okazji przeżyć dreszczyk emocji podczas przejażdżki kołem widokowym i skorzystać z wielu innych atrakcji. Zobaczcie, jakie pomysły na świętowanie tego szczególnego dnia miał bohater bajki „Gdańskie urodziny mojej mamy”, którą przygotowali wolontariusze i podopieczni Fundacji Czeka Na Nas Świat.
„Gdańskie urodziny mojej mamy” to ostatnia z cyklu gdańskich bajek Fundacji Czeka Na Nas Świat, która wspiera osoby z niepełnosprawnością w ich codziennym życiu. Bajkę można oglądać na YouTubie
„Gdańskie urodziny mojej mamy” to ostatnia z cyklu gdańskich bajek Fundacji Czeka Na Nas Świat, która wspiera osoby z niepełnosprawnością w ich codziennym życiu. Bajkę można oglądać na YouTubie
mat. Fundacji Czeka Na Nas Świat

To ostatnia z cyklu gdańskich bajek, przygotowanych przez dzieci, młodzież i wolontariuszy, w ramach projektu „Razem opisujemy Gdańsk” Fundacji Czeka Na Nas Świat. W lipcu tego roku światło dzienne ujrzała pierwsza produkcja: „Kot Gutek odwiedza Gdańsk”. Opowiadała o gdańskich przygodach sympatycznego zwierzaka, który poszukuje swoich kuzynów - słynnych lwów - a przy okazji zwiedza miasto: ulicę Długą z jej pięknymi kamieniczkami i Złotą Bramą, słynnego Neptuna zdobiącego fontannę na Długim Targu, Zieloną Bramę, charakterystycznego Żurawia i wiele innych najpiękniejszych miejsc w Gdańsku.

Najnowsza opowieść od Fundacji Czeka na Nas Świat znów ma silny miejski akcent. Zatytułowana jest „Gdańskie urodziny mojej mamy”, a jej bohaterem jest uroczy chłopak i jego mama, której postanawia sprawić niespodziankę i zabiera ją na wycieczkę po najbardziej malowniczych i ciekawych atrakcjach.

- Tym razem opowiadamy o urodzinach mamy pewnego chłopca. A ponieważ urodziny te obchodzone były w Gdańsku, więc musiały być udane i z mnóstwem ciekawych przygód - opisuje Jacek Stojanowski, prezes zarządu Fundacji Czeka Na Nas Świat. - W bajce pojawia się wiele wspaniałych gdańskich miejsc: między innymi oliwskie ZOO, koło widokowe AmberSky na Ołowiance czy Ośrodek Kultury Morskiej, mieszczący się przy słynnym Żurawiu - najbardziej znanym dźwigu portowym w Polsce. Aby odwiedzić te miejsca, mama razem z synem przemieszczają się ulubionym przez chłopca środkiem transportu - gdańskimi tramwajami.

Wspólnie z mamą bohater zwiedza między innymi Główne Miasto, nazywane popularnie starówką, przechadza się po kładce nad Motławą i ogląda Gdańsk z wysokości 50 metrów. Bajka jest ilustrowana zdjęciami odwiedzanych przez głównego bohatera miejsc, i rysunkami, które stworzyli podopieczni gdańskiej Fundacji Czeka Na Nas Świat - grupy ludzi z pasją, która wspiera osoby z niepełnosprawnościami w ich codziennym życiu. Podopieczni wspólnie wymyślali i współtworzyli także samą opowieść, w czym pomagali im trenerka Joanna Gdaniec (głos), Agata Kulikowicz (ilustracje), Andrzej Kędzierski (montaż) oraz Marcin Skonka i Jacek Stojanowski (zdjęcia).

Jak zapowiadają pomysłodawcy projektu z Fundacji Czeka Na Nas Świat, choć to na razie ostatnia bajka w ramach cyklu „Razem opisujemy Gdańsk” , marzy im się kontynuacja idei, jednak trzeba będzie na to trochę poczekać. W międzyczasie Fundacja skupia się na innych działaniach tworzonych z myślą o swoich podopiecznych i mieszkańcach Gdańska.

- Staramy się przede wszystkim, aby osoby z niepełnosprawnościami w jak największym możliwym stopniu mogły funkcjonować w naszym społeczeństwie, stąd organizujemy wyjścia, wycieczki i zajęcia edukacyjne - dodaje Jacek Stojanowski. - Dużo miejsca poświęcamy działaniom popularyzującym nasze miasto - naszą lokalną wspólnotę. Realizujemy projekty, podczas których dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami mogą poznawać miasto w czasie zajęć edukacyjnych, gier terenowych oraz wycieczek. Staramy się również, aby w ramach naszych działań powstawały różne dzieła, takie jak publikacje książkowe, nagrania audio czy filmy wideo.

Więcej o Fundacji Czeka Na Nas Świat TUTAJ.

Bajkę można zobaczyć na YouTubie: Gdańskie urodziny mojej mamy

 

 

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze