PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

O problemach dorastającej młodzieży

O problemach dorastającej młodzieży
Nad kondycją psychiczną młodzieży we współczesnej wieloznacznej, dynamicznej i pełnej sprzeczności rzeczywistości zastanawiać się będą m.in. psychologowie, psychoterapeuci, lekarze psychiatrzy, pracownicy socjalni podczas XI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej, która odbędzie się w Gdańsku 6 grudnia 2019 roku. 
Nowoczesna Konferencja dla Rodziców: Jak przejść przez dojrzewanie? Pomoc dla młodzieży i rodziców  w maju 2019 w Europejskie Centrum Solidarności
Nowoczesna Konferencja dla Rodziców: "Jak przejść przez dojrzewanie? Pomoc dla młodzieży i rodziców" w maju 2019 w Europejskim Centrum Solidarności
Mat.prasowe GOPPDM

 

Konferencję “Wyłaniająca się dojrzałość - o adolescentach w nowej rzeczywistości” organizuje Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego i Fundacja Psychologiczna. 

Młodzież jako grupa oscylująca pomiędzy dzieciństwem a dorosłością jest szczególnie podatna na wpływy otaczającej rzeczywistości, która z jednej strony oferuje młodym ludziom mnogość możliwości wyboru, z drugiej pozostawia ich bez stałych wartości oraz wsparcia w emocjonalnym i poznawczym opracowywaniu doświadczeń. 

Podczas tegorocznej konferencji jej uczestnicy będą analizować problemy związane z rozwojem okresu adolescencji, zagadnieniom tym będą przyglądać się z perspektywy intrapsychicznej i rodzinnej. Podczas konferencji pojawią się tematy rozwoju psychoseksualnego i diagnozowania wczesnych zaburzeń osobowości.

Zaproszenie do udziału w tegorocznej Konferencji przyjęły cenione specjalistki:

- dr hab. Wioletta Radziwiłłowicz, prof. UG - Uniwersytet Gdański

- Aleksandra Bachórz - Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej

- Zofia Czepulonis-Panasiuk - Polskie Towarzystwo Psychoanalityczne

- Katarzyna Gwóźdź - Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej

 

Adolescencja

 

XI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa, ul. Bażyńskiego 4 w Gdańsku, budynek Wydziału Nauk Społecznych UG, Gdańsk 6 grudnia 2019 roku.

Więcej informacji o konferencji. 

 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl