PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
O co biega w Poland Bussines Run? Wystartuj i pomóż innym!
O co biega w Poland Bussines Run? Wystartuj i pomóż innym!
Poland Business Run jest nie tylko kolejnym wydarzeniem biegowym, to przede wszystkim największa akcja CSR-owa i charytatywna w Polsce. W tym roku Gdańsk dołącza do 6 miast, które 4 września pomogą beneficjentom Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Każdy zawodnik będzie miał do przebiegnięcia 3,8 km
Każdy zawodnik będzie miał do przebiegnięcia 3,8 km
MOSiR

W 2015 roku pobiegło wspólnie 13 650 uczestników z 1 031 firm w 6 miastach Polski i zebrano ponad 1 mln złotych na protezy dla 32 podopiecznych. Ekwiwalent reklamowy promocji wyniósł ponad 9 mln złotych. W ciągu czterech lat dzięki Poland Business Run udało się zebrać prawie 2 200 000 zł i zmienić życie 67 osób. 

Czym jest w ogóle Poland Business Run? To charytatywny bieg sztafetowy na rzecz podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, którego celem jest integracja lokalnego środowiska biznesowego i struktur publicznych oraz promocja zdrowego stylu życia. Idea narodziła się w Krakowie w 2012 roku i zgromadziła na linii startu ponad 1000 przedstawicieli miejscowych firm. W kolejnych latach do inicjatywy dołączyły Katowice, Poznań, Łódź oraz Warszawa. W tym roku dołącza Gdańsk. 
 

Zawodnicy zgłaszają swój udział jako pięcioosobowe drużyny. Każdy członek sztafety ma do pokonania dystans 3,8 km. Zgłoszenia dokonuje się poprzez internetowy formularz dostępny na stronie wydarzenia danego miasta. Wpisowe wynosi 50 zł +vat od każdego uczestnika.
 

ZAPISY DO BIEGU


MAPA BIEGU (kliknij, aby powiększyć) 

Dochód zebrany z zapisów w poszczególnych lokalizacjach w całości przekazywany jest na konkretnych beneficjentów wskazanych przez Fundację Poza Horyzonty.

Beneficjentami są osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu, wypadków lub chorób, zostały poddane amputacjom. Często poruszają się na wózkach, o kulach lub na kiepskiej jakości protezach. Borykają się z odrzuceniem, problemami finansowymi, nie potrafią zaakceptować swojej sytuacji. Nowa proteza jest dla nich szansą na nowe życie, na nowy bieg w stronę przyszłości.

Każda edycja miejska biegnie dla „swoich” beneficjentów. 
 

Gdańsk pobiegnie dla Mateusza!

Znamy już beneficjenta Gdańsk Business Run. To Mateusz Pędziwiatr, 23-letni student energetyki na Politechnice Gdańskiej, który cztery lata temu w wypadku kolejowym stracił prawą rękę i nogę.

Interesuje się muzyką i motoryzacją, uwielbia podróżować i zwiedzać nowe miejsca. Przed wypadkiem był bardzo aktywny sportowo. Nadal ćwiczy na siłowni, jednak nie zawsze jest to proste.

Mateusz ma niedopasowaną protezę, która powoduje ból i otarcia. „Nowa noga” pozwoli mu wrócić do aktywnego życia i spełniania marzeń.


We współpracę przy organizacji każdej edycji wydarzenia chętnie włączają się urzędy miasta m.in. udostępniając bezpłatnie przestrzeń, na której odbywa się bieg oraz imprezy towarzyszące. Wsparcie finansowe od sponsorów przeznaczone jest z kolei na przygotowanie zaplecza technicznego i logistycznego biegu. Wydarzenie wspierane jest również przez olbrzymią liczbę wolontariuszy, którzy poświęcają swój wolny czas, pasję i umiejętności, by inicjatywa odniosła sukces.

Poland Business Run jest doskonałym przykładem współpracy sektora biznesowego, publicznego oraz NGO. Wspólne wdrażanie przyjętej strategii przekłada się na zaangażowanie tysięcy ludzi zmotywowanych, by razem pobiec i pomóc.

Patronat nad Gdańsk Business Run sprawują miasto Gdańsk, Gdańska Organizacja Turystyczna oraz MOSiR. Organizatorami są EPAM i Zuchwali.com. Sponsorami zostali EPAM, International Paper Kwidzyn.Grzegorz PawelecUrząd Miejski w GdańskuGdański Ośrodek Sportu
Grzegorz Pawelec - najnowsze
Grzegorz PawelecUrząd Miejski w GdańskuGdański Ośrodek Sportu
Grzegorz Pawelec - najnowsze