Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nowy rozkład lotów. Dokąd polecimy latem z Rębiechowa?

W nocy z soboty na niedzielę, 25/26 marca, w branży lotniczej obowiązywać zaczął nowy letni rozkład lotów. Lotnisko im. Lecha Wałęsy oferuje w tym sezonie aż 84 połączenia! Z Gdańska polecimy bezpośrednio do Holandii, Grecji, Norwegii, na Wyspy Kanaryjskie i do wielu innych. Dokąd? Warto przeczytać!

Nowy rozkład lotów. Dokąd polecimy latem z Rębiechowa?
A
A
data publikacji: 26 marca 2017 r.

Lotnisko im.  Lecha Wałęsy w Gdańsku oferuje 84 połączenia lotnicze w nowym, letnim sezonie
Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku oferuje 84 połączenia lotnicze w nowym, letnim sezonie
Port Lotniczy Gdańsk

- W tym roku w Porcie Lotniczym Gdańsk sezon letni będzie wyjątkowo ekscytujący! Stanie się to, przede wszystkim, za sprawą pojawienia się nowego przewoźnika sieciowego – linii KLM, który połączy nas z kolejnym portem przesiadkowym, jakim jest Amsterdam. Z tego olbrzymiego hubu w ramach sojuszu SkyTeam, do którego należy KLM, polecieć będziemy mogli w różne zakątki świata. Oprócz nowości takich jak Bergen (SAS) czy Vaxio (Ryanair) pojawią się również takie perełki, jak obsługiwana przez PLL LOT trasa do Tel Awiwu oraz Neapol oferowany przez Ryanair. Największą niespodzianką jest reaktywacja doskonałego połączenia do Berlina liniami Airberlin - wylicza Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Poza wspomnianymi nowościami przewoźnicy w okresie letnim zwiększają częstotliwości połączeń na niektórych trasach. Llinie lotnicze WizzAir wprowadzają na niektórych rejsach z Gdańska nowy model samolotu - Airbus A321, który w porównaniu do modelu A320 oferuje na pokładzie aż 50 dodatkowych miejsc.

W sezonie letnim w ruchu regularnym z Gdańska można polecieć do:

Helsinek (Finnair)

Warszawy, Krakowa, Tel Awiwu (PLL LOT)

Frankfurtu, Monachium (Lufthansa)

Oslo (Norwegian)

Alicante, Belfastu, Birmingham, Bristolu, Cork, Dublina, Edynburga, Krakowa, Leeds Bradford, Londynu Stansted, Manchesteru, Mediolanu Bergamo, Neapolu, Newcastle, Oslo Torp, Pizy, Sztokholmu-Skavsta, Vaxio, Warszawy i na Maltę (Ryanair).

Bergen, Kopenhagi, Oslo i Sztokholmu Arlandy (SAS)

Radomia (Sprint Air)

Aberdeen, Alesund, Barcelony, Bergen, Billund, Brukseli, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Frankfurtu Hahn, Glasgow, Goteborga, Groningen, Hamburga, Haugesund, Kijowa, Kolonii/Bonn, Kristiansand, Liverpoolu, Londynu Luton, Malme-Sturup, Mediolanu-Bergamo, Molde, Oslo Torp, Paryża-Beauvais, Rejkjawiku, Stavanger, Sztokholmu-Skavsta, Trondheim oraz Turku (WizzAir).

W sezonie letnim w ruchu czarterowym z Gdańska będzie można polecieć do:

Malagi, Antalyi, Bourgas, Korfu, Chanii, Dalaman, Dubrownika, Faro, Girony, Heraklionu, Palma de Mallorca, Salonik, Warny, Katanii, Las Palmas, Hurgady, Sharm el-Sheikh oraz na Kos, Zakyntos, Rhodos, Fuertaventurę, Teneryfę i Gran Canarię.
-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl