Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nowy hotel stanie w jednej z najciekawszych części miasta

Przez lata zaniedbana, powoli nabiera nowych kształtów. Na razie w planach, ale budowa czterogwiazdkowego hotelu z ponad 200. pokojami ma ruszyć pod koniec tego roku. Jak będzie wyglądać?

Nowy hotel stanie w jednej z najciekawszych części miasta
A
A
data publikacji: 03 czerwca 2016 r.

Materiały prasowe

Na północnym cyplu Wyspy Spichrzów powstanie nowy hotel - Holiday Inn. Za budowę odpowiedzialna będzie austriacka firma UBM Development, od 20 lat działająca na polskim rynku. Dotychczas zrealizowała w Polsce m.in. Hotel InterContinental w Warszawie oraz Park Inn i Raddison w Krakowie.

Najnowszą realizację zleciła spółka Granaria - konsorcjum firm Immobel z Belgii i Multibud z Polski przy wsparciu miasta w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Wysokiej jakości, czterogwiazdkowy hotel powstanie na powierzchni 13,7 tysięcy metrów kwadratowych. W trzech obiektach znajdzie się łącznie 240 pokoi, 44 miejsca garażowe na dwupoziomowym prakingu, sale konferencyjne, sklepy i restauracja. Przed kompleksem znajdzie się ogólnodostępny plac z wejściem na taras hotelu, patio i skybarem z widokiem na miasto.

Jeden z obiektów wchodzący w skład kompleksu znajdzie się w odtworzonym spichlerzu Daleka Droga 1 i 2. Pozostałe dwa będą miały nowoczesny charakter i będą wyższe - oba będą miały po siedem pięter, a wysokość każdego z nich wyniesie 30 metrów.

Kompleks zaprojektowała niemiecka firma RKW, odpowiedzialna za projekt stadionu w Gdańsku Letnicy. Cała inwestycja ma wynieść 400 milionów złotych.

Budowa hotelu ma ruszyć pod koniec tego roku. Przed firmą UBM jeszcze kwestie formalne: uzgodnienie projektów z miejskim konserwatorem zabytków i zdobycie pozwolenia na budowę.
 

Materiały prasowe

Materiały prasowe

Materiały prasowe

Zobacz też:

Tak ma wyglądać Wyspa Spichrzów. NOWE WIZUALIZACJE

 

-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora