PORTAL MIASTA GDAŃSKA
';
PL | EN | DE

Segregacja odpadów. Pierwsi mieszkańcy Gdańska otrzymują nowe pojemniki

Segregacja odpadów. Pierwsi mieszkańcy Gdańska otrzymują nowe pojemniki
Od 1 lutego spółka Gdańskie Usługi Komunalne Sp. z o.o. rozpoczęła wymianę pojemników na odpady w Gdańsku. Najpierw otrzymają je właściciele domków jednorodzinnych z dzielnic: VII Dwór, Brętowo, Piecki-Migowo, Suchanino, Siedlce, Ujeścisko-Łostowice. Pod koniec lutego, pojemniki pojawią się też w budynkach wielorodzinnych w tych dzielnicach.
Papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne - każdy pojemnik będzie odpowiednią naklejkę


Jako pierwsi w tym roku nowe pojemniki otrzymają mieszkańcy VII Dworu, Brętowa, Piecków-Migowa, Suchanina, Siedlec i Ujeściska-Łostowic. Do ich rąk trafi w sumie - 22 530 nowych pojemników segregacyjnych.

- W pierwszej kolejności nowe pojemniki otrzymają mieszkańcy domków jednorodzinnych – mówi Bartosz Piotrusiewicz, prezes GUK. – To około 4 600 punktów. Warto dodać, że poza pojemnikami, mieszkańcy domków jednorodzinnych otrzymają od nas zestawy worków na trzy frakcje: papier, metale i tworzywa sztuczne oraz szkło. Zestawy powinny wystarczyć do końca roku, ale jeśli komuś zabraknie wcześniej, to będziemy uzupełniać według zapotrzebowania.

Nowe pojemniki są estetyczne i praktyczne

Wymiana pojemników następuje już teraz, aby płynnie przejąć ich obsługę od 1 kwietnia.

- Chcemy, aby mieszkańcy nie odczuli żadnej uciążliwości w związku ze zmia

Zamykane klapy w pokrywach ułatwią mieszkańcom higieniczne użytkowanie

Nowe pojemniki są nie tylko estetyczne, ale także bardzo praktyczne. Dodatkowe, zamykane klapy zamontowane w pokrywach ułatwią mieszkańcom codzienne użytkowanie.

Wymiana pojemników w zabudowie wielorodzinnej w tych dzielnicach rozpocznie się pod koniec lutego.

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl