PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Nowe miejsca do głosowania. Zmiany dla głosujących dotąd przy ul. Damroki, Stolema i Cystersów!

Nowe miejsca do głosowania. Zmiany dla głosujących dotąd przy ul. Damroki, Stolema i Cystersów!
Na Ujeścisku, przy ul. Lawendowe Wzgórze, w ubiegłym roku otwarto najmłodszą gdańską szkołę samorządową - Szkołę Podstawową nr 6. W związku z wyborami na Prezydenta RP, w najbliższą niedzielę 28 czerwca, w jej budynku funkcjonować będą trzy obwodowe komisje wyborcze. Zmiany są też w Oliwie. Głosu nie będzie już można oddać w szkole "Fregata". Koniecznie sprawdźcie, gdzie będziecie mogli zagłosować w niedzielę!
Przed niedzielnymi wyborami koniecznie sprawdźcie, gdzie głosujecie. Nz. gdańska rodzina głosuje w wyborach do Parlamentu RP, 13 października 2019 r.
Przed niedzielnymi wyborami koniecznie sprawdźcie, gdzie głosujecie. Nz. gdańska rodzina głosuje w wyborach do Parlamentu RP, 13 października 2019 r.
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

W Szkole Podstawowej nr 6 przy ulicy Lawendowe Wzgórze wyborcy będą głosować po raz pierwszy. Dotyczy to przede wszystkim mieszkańców, którzy przy poprzednich wyborach udawali się do lokali wyborczych działających w szkole przy ul. Stolema i w przedszkolu przy ul. Damroki.

Koniecznie sprawdźcie, które ulice dołączono do obwodów w SP nr 6 w wyszukiwarce (link poniżej)!

Druga zmiana dotyczy komisji nr 173 w Oliwie, która do tej pory funkcjonowała w szkole przy ul. Cystersów. W niedzielę, 28 czerwca, wszyscy wyborcy, którzy dotychczas głosowali w tym miejscu, powinni udać się do Szkoły Podstawowej nr 35 przy ul. Kanapariusza 1. Lokal wyborczy zorganizowany zostanie w sali gimnastycznej.

W Gdańsku przygotowano na najbliższe wybory w sumie 199 obwodowych komisji wyborczych, w tym 183 obwody stałe, z których 103 to lokale przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Pozostałych 16 komisji, gdzie będzie odbywało się głosowanie to tzw. obwody odrębne, czyli lokale zorganizowane w szpitalach, domach pomocy czy areszcie.

 

  Wyszukiwarka komisji wyborczych. SPRAWDŹ, gdzie powinieneś w Gdańsku głosować w wyborach prezydenckich

 

We wtorek, 23 czerwca, minął termin na składanie wniosków o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania oraz termin zgłaszania zamiaru głosowania korespondencyjnego dla osób przebywających na kwarantannie.

Natomiast do piątku, 26 czerwca, można zgłaszać zamiar głosowania korespondencyjnego przez wyborców podlegających w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, którzy rozpoczęli podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po 5 dniu przed dniem wyborów. Tego dnia minie też termin na odebranie zaświadczenia o prawie do głosowania w dowolnym obwodzie wyborczym na terenie całego kraju.

 

 Wybory Prezydenta RP. Brakuje chętnych - zgłoś się do pracy w komisjach! Rekordowo rośnie spis wyborców

 

Sprawdźcie poniżej siedziby poszczególnych komisji oraz ulice do nich przypisane:

3
1
2

 

4
5
6
7
9
oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl