Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nowak trenerem Lechii, ale musi też iść do szkoły

Piotr Nowak oficjalnie szkoleniowcem Lechii Gdańsk do 30 czerwca 2016 roku. Do tego czasu musi uzupełnić niezbędne kwalifikacje. - Każdy z zawodników i ze sztabu szkoleniowego bierze odpowiedzialność za grę Lechii - zaznacza nowy trener biało-zielonych. Zespół w piątek wylatuje na zgrupowanie do Turcji.

Nowak trenerem Lechii, ale musi też iść do szkoły
A
A
data publikacji: 13 stycznia 2016 r.

Piotr Nowak na razie ma pozwolenie na pracę w Lechii do końca czerwca 2016 roku
Piotr Nowak na razie ma pozwolenie na pracę w Lechii do końca czerwca 2016 roku
Materiały prasowe

O tym, że 51-letni Piotr Nowak ma zostać szkoleniowcem pierwszej drużyny, gdański klub informował już tydzień temu. Na przeszkodzie w podpisaniu stosownej umowy przeszkadzały problemy natury formalnej: były reprezentant Polski posiada zrobiony za oceanem certyfikat FIFA Pro, w krajach europejskich wymagany jest certyfikat UEFA Pro.

W środę, 13 stycznia 2016 r., Polski Związek Piłki Nożnej wyraził zgodę, by Nowak prowadził Lechię, ale tylko przez najbliższe pięć i pół miesiąca.

„Komisja Techniczna Polskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że po zapoznaniu się z dokumentami oraz opinią odpowiedniego gremium UEFA, wyraża warunkową zgodę na podjęcie przez Piotra Nowaka pracy jako trenera pierwszego drużyny klubu ekstraklasy Lechia Gdańsk” - czytamy w komunikacie przesłanym do gdańskiego klubu. - „Zgoda ta zostaje wydana do 30 czerwca 2016 roku. Do tego czasu trener Piotr Nowak musi uzupełnić niezbędne kwalifikacje pozwalające mu na dalszą pracę jako szkoleniowca klubu Ekstraklasy."

Nowak obserwował piłkarzy Lechii podczas niedawnego turnieju halowego Amber Cup, który gdańszczanie wygrali.

- Piłkarze pokazali odpowiednie zaangażowanie i profesjonalizm. Mimo towarzyskiego charakteru imprezy chcieli ją wygrać i swój cel zrealizowali - chwalił nowych podopiecznych szkoleniowiec biało-zielonych, który dla Lechii zrezygnował z funkcji dyrektora technicznego reprezentacji Antigui i Barbudy.

Trener zapowiada, że będzie systematycznie rozmawiał z zawodnikami. Zresztą z częścią piłkarzy przeprowadził już rozmowy indywidualne.

- Musimy znać nasze oczekiwania wobec siebie, by poziom wzajemnej współpracy był jak najwyższy. Każdy z piłkarzy musi wiedzieć, że bierze odpowiedzialność za grę Lechii, ale to samo dotyczy mnie i moich współpracowników ze sztabu szkoleniowego - przekonuje Nowak. - Wynik sportowy Lechii to cel nadrzędny. Potencjał drużyny jest bardzo duży i naszym zadaniem będzie przenieść go na boisko. Czeka nas sporo pracy.

W czwartek, 14 stycznia, przed południem, o godz. 10, biało-zieloni odbędą ostatni trening w Gdańsku przed wyjazdem na zgrupowanie do Turcji. W miejscowości Side oprócz treningów rozegrają trzy spotkania sparingowe: z St.Pauli (Niemcy), FC Vaduz (Liechtenstein) i FC Thun (Szwajcaria).

Nowak, jako piłkarz słynął z zaangażowania w pracę na treningach oraz gry na boisku. Tego samego wymaga od swoich podopiecznych już, jako trener. 

Sprawdź, gdzie grał i jakie kluby trenował Piotr Nowak.

-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora