PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Palisz węglem? Jak odejść od niskiej emisji? Przyjdź na spotkanie informacyjne

Palisz węglem? Jak odejść od niskiej emisji? Przyjdź na spotkanie informacyjne
Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku zaprasza 21 maja br. o godz. 16:00 wszystkie osoby, które ogrzewają węglem swoje domy i mieszkania na ważne spotkanie informacyjne. Będzie ono poświęcone najważniejszym problemom związanym z tego typu ogrzewaniem. Przeprowadzona zostanie też ankieta. Miejsce spotkania: siedziba Urzędu Miejskiego w Gdańsku, ul. Długi Targ 39/40 w s. 209.
Tomek_rys


Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku w podejmuje działania edukacyjne w związku z koniecznością wzmożenia działań mających na celu zmniejszenie uciążliwości powodowanych niską emisją. Dlatego została opracowana specjalna ankieta dotycząca ogrzewania węglem domów i mieszkań na terenie Gdańska. Przeprowadzą ją ankieterzy z Uniwersytetu Gdańskiego. Badanie będzie robione w losowo wybranych gospodarstwach domowych, których jedynym źródłem ogrzewania jest węglowe źródło ciepła.

W dniu 21 maja br. o godz. 16:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Gdańsk, ul. Długi Targ 39/40 w sali nr 209 odbędzie spotkanie z mieszkańcami, którzy wykorzystują węgiel do ogrzewania swoich domostw. Podczas spotkania będzie możliwość przedstawienia i omówienia swoich problemów związanych z tematem ogrzewania, zostaną również rozdane formularze ankietowe do wypełnienia.

Wciąż wiele osób opala swoje mieszkanie węglem
Wciąż wiele osób opala swoje mieszkanie węglem
zdj. Krzysztof Mystkowski/KFP


Zebrane materiały pozwolą zidentyfikować potrzeby mieszkańców i zaplanować przyszłe dofinansowanie do wymiany węglowych źródeł ciepła. Wydział Ochrony Środowiska zaznacza, że wszystkie informacje podane w ankiecie będą wykorzystane jedynie na potrzeby zadań związanych z ochroną powietrza, w tym z likwidacją źródeł niskiej emisji. Podane dane nie będą wykorzystywane w innych celach czy też przekazywane podmiotom trzecim.

Zobacz wideo:

Czytaj też: „Zanim zasypiesz, pomyśl o kręgosłupie” – wraz z sezonem grzewczym rusza gdańska kampania edukacyjna

Gdańszczanie odchodzą od węgla. Coraz więcej wniosków o dotację na wymianę źródła ogrzewania

Miejska sieć i gaz, czyli zmiana sposobu ogrzewania w gdańskich budynkach komunalnych. RAPORT

 

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl