Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nadzieja polskiej piłki oficjalnie nowym piłkarzem Lechii

Nowym piłkarzem gdańskiego klubu został Rafał Wolski, który przeszedł do biało-zielonych na zasadzie transferu definitywnego z włoskiej Fiorentiny. Jego kontrakt będzie obowiązywał przez trzy lata. - Nie zastanawiałem się długo i szybko podjąłem decyzję, że chcę dołączyć do Lechii - mówi 23-latek.

Nadzieja polskiej piłki oficjalnie nowym piłkarzem Lechii
A
A
data publikacji: 04 lipca 2016 r.

Rafał Wolski podczas treningu Lechii
Rafał Wolski podczas treningu Lechii
Lechia Gdańsk

Wolski swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w klubie Jastrząb Głowaczów, skąd w 2008 roku przeniósł się do Legii Warszawa. Początkowo Wolski występował w młodzieżowych zespołach warszawskiego klubu, a w sezonie 2010/2011 doczekał się debiutu w pierwszym zespole w Ekstraklasie. W stolicy Wolski grał do 2012 roku, zaliczając w sumie 25 meczów w Ekstraklasie, w których strzelił sześć goli. W tym czasie wraz z Legią dwukrotnie sięgał po Puchar Polski.

Z Legii 20-letni wówczas Wolski trafił do Fiorentiny, z której był wypożyczany najpierw do Bari, a następnie do belgijskiego KV Mechelen.

Na początku 2016 roku piłkarz wrócił do polskiej Ekstraklasy i zasilił szeregi Wisły Kraków, której barw bronił w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu. W krakowskim zespole zagrał w 14 meczach Ekstraklasy, w których strzelił cztery gole i zaliczył siedem asyst.

- Tuż po zakończeniu poprzedniego sezonu otrzymałem sygnał o zainteresowaniu klubu z Gdańska. Nie zastanawiałem się długo i szybko podjąłem decyzję, że chcę dołączyć do Lechii. To zespół, który gra otwartą, ofensywną piłkę i taki styl bardzo mi odpowiada. Razem z Lechią chcę powalczyć w nowym sezonie o czołowe miejsca w Ekstraklasie. Moim celem jest również powrót do reprezentacji Polski - mówi Wolski po podpisaniu kontraktu z Lechią. Od 24 czerwca trenował z zespołem na obozie przygotowawczym w Gniewinie. - Miałem możliwość uczestniczenia w zajęciach i poznania się z kolegami z zespołu i sztabem szkoleniowym. Teraz liczę, że będę mógł sprawdzić swoją formę w spotkaniach sparingowych i podjąć walkę o miejsce w pierwszym składzie Lechii na mecze ligowe.

Rafał Wolski w drużynie Lechii grać będzie z numerem 27.


Czytaj także: 

Dwa mecze, dwa oblicza. Lechia po obozie w Gniewinie

Nadzieja polskiej piłki trenuje w koszulce Lechii!