PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Na plaży w Brzeźnie przy upałach tłumy, w wodzie skromnie - temperatura nie zachęca do kąpieli

Na plaży w Brzeźnie przy upałach tłumy, w wodzie skromnie - temperatura nie zachęca do kąpieli
W tym sezonie Gdański Ośrodek Sportu eksperymentalnie otworzył jedno z kąpielisk strzeżonych - w Brzeźnie - już 1 czerwca. Mimo upałów, które skończyły się dwa tygodnie po otwarciu, sobotnią nocną burzą, woda nie zdążyła się nagrzać na tyle, by kąpiel była przyjemna dla każdego. Na opiekę ratowników na większości pozostałych gdańskich kąpielisk, liczyć możemy od pierwszego dnia wakacji.
Kąpielisko strzeżone Gdańsk Brzeźno, 14 czerwca br.
Kąpielisko strzeżone Gdańsk Brzeźno, 14 czerwca br.
Anna Rezulak/KFP

 

19 czerwca, w środę, uczniowie odbiorą szkolne świadectwa i od razu mogą udać się na kąpieliska strzeżone w Gdańsku - poza Klipperem w Jelitkowie (wejście 64) i Świbnem na Wyspie Sobieszewskiej (wejście nr 7) - te opieką ratowników zostaną objęte 1 lipca.

 

 

Niektórym do kąpieli wystarczy, by woda miała 15 stopni C...
Niektórym do kąpieli wystarczy, by woda miała 15 stopni C...
Anna Rezulak/KFP

 

Czy wakacje w Gdańsku od razu rozpoczną się od masowych kąpieli w Zatoce? Nie wiadomo, doświadczenie kąpielistka strzeżonego uruchomionego już 1 czerwca przy molo w Brzeźnie, przy Gdańskim Centrum Ratownictwa Wodnego, wskazuje, że do zainteresowania się plażowiczów pływaniem potrzeba choć o kilka stopni cieplejszej wody. Choć na plażach w upały były tłumy, niewielu decydowało się wejść do wody, której temperatura była nawet ponad dwukrotnie niższa, niż temperatura otoczenia. Na początku minionego tygodnia temperatura wody wynosiła 14 stopni, w miniony piątek była o jeden stopień cieplejsza. Niedzielnie ochłodzenie na pewno nie będzie sprzyjać zmianie w tym zakresie.

- Otworzyliśmy jedno kąpielisko ze względu na sprzyjającą pogodę, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników naszych plaż, którzy gorąco zachęcali nas do tego już w ubiegłym roku. Przełom maja i czerwca też był wtedy upalny – mówią pracownicy Gdańskiego Ośrodka Sportu.

 

Tradycyjne `opatulenie` w parawan
 

 

Z morskich atrakcji na plażach zarządzanych przez GOS bezpiecznie korzystać będzie można codziennie w godzinach 9.30-17.30 do 31 sierpnia.

oprac. na podstawie tekstu KFP

Bieżące informacje o sytuacji na gdańskich kąpieliskach (o stanie wody, o tym czy jest aktualnie otwarte, czy też powiewa flaga czerwona; o licznych atrakcjach) znaleźć można w poświęconym im serwisie internetowym prowadzonym przez GOS.

 

Więcej o tegorocznym plażowaniu w Gdańsku:

Plażowanie coraz bliżej - jakie nowości w tym sezonie? ROZMOWA

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl