PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

MOPR przypomina o dostarczaniu upominków w ramach akcji „Każdy może pomóc”. (Terminy i adres)

MOPR przypomina o dostarczaniu upominków w ramach akcji „Każdy może pomóc”. (Terminy i adres)
Darczyńcom świątecznej akcji „Każdy może pomóc” dla dzieci objętych wsparciem gdańskiej pomocy społecznej, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku przypominają o konieczności dostarczenia prezentów w wyznaczonym terminie. W tym roku na prezenty czeka 650 podopiecznych Ośrodka.
W tym roku prezenty trafią do 650 dzieci i młodzieży, pracownicy MOPR dostarczą je podopiecznych do domów
W tym roku prezenty trafią do 650 dzieci i młodzieży, pracownicy MOPR dostarczą je podopiecznym do domów
                                                                                                                                                                              Fot. Natalia Gawlik/gdansk.pl

 

 

“Każdy może pomóc” to akcja charytatywna, która stała się jednym z flagowych projektów Gdańska. Jej pomysłodawczynią jest Magda Theus, która od ponad 20 lat pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Początki “Każdy może pomóc” sięgają 2012 roku. Od tego czasu idea i sposób działania nie zmieniły się. 

 

„Każdy może pomóc” - dzieci czekają na świąteczne prezenty

 

Najpierw pracownicy socjalni z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku rozmawiają z dziećmi i w ten sposób zdobywają najważniejsze informacje na ich temat. Pytają o marzenia, pasje, zainteresowania, ulubione gry, książki i zabawy. Na podstawie rozmów powstają listy - choć napisane są w pierwszej osobie i podpisane imieniem dziecka, to w rzeczywistości ich autorami są pracownicy socjalni. 

Każdy z listów opatrzony jest specjalnym kodem przypisanym konkretnemu dziecku - dzięki temu obie strony zachowują anonimowość. Darczyńca zna jedynie imię i wiek dziecka, dziecko nie wie, kto ofiarował mu prezent.

W pierwszej edycji „Każdy może może pomóc” napisano 20 listów, jednak z każdym rokiem ich liczba rosła, bo chętnych do robienia anonimowych paczek, przybywało. W zeszłorocznej akcji obdarowano 800 dzieci, w tym roku, z powodu epidemii, listów jest mniej, choć nadal dużo, tzn. 650.

 

"Każdy może pomóc". Ruszyła 9. edycja akcji charytatywnej dla najmłodszych

 

Upominki powinny być oznakowane kodami z listów o dzieciach. 

Podarunki trzeba przekazać pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie od 7 do 11 grudnia w godz. 8.00-16.00 na stadionie przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (Arena Gdańsk Operator). 

Organizatorzy proszą o kierowanie się do wejścia na poziomie 1, na promenadzie nad sekretariatem stadionu. Akcja odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie epidemii.

Pracownicy MOPR ubrani będą m.in. w ochronne maseczki i rękawiczki. Na miejscu będą też płyny do dezynfekcji. Także darczyńców serdecznie prosimy o stosowanie norm sanitarno-epidemicznych.

Tuż przed świętami upominki dostarczą dzieciom pod drzwi mieszkań wolontariusze. Dodajmy, że prezenty te zgodnie z wytycznymi sanitarnymi „przeczekają”, zanim trafią do najmłodszych podopiecznych Ośrodka.

 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl