PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

„Każdy może pomóc” - dzieci czekają na świąteczne prezenty

„Każdy może pomóc” - dzieci czekają na świąteczne prezenty
Około 200 listów o dzieciach objętych wsparciem gdańskiej pomocy społecznej, pobrali już darczyńcy świątecznej akcji „Każdy może pomóc”. Za ten akces z serca dziękujemy. Zachęcamy gdańszczanki i gdańszczan do włączenia się w przedsięwzięcie - do przekazania jest jeszcze ok. 450 listów o najmłodszych.
Finał jednej z poprzednich edycji akcji Każdy może pomóc
Finał jednej z poprzednich edycji akcji "Każdy może pomóc"
fot. Archiwum MOPR

 

Trwa IX edycja projektu pt. „Każdy może pomóc”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. W tym roku przebiega w reżimie epidemiczno-sanitarnym. Listy o najmłodszych podopiecznych MOPR można pobrać wyłącznie, pisząc na adres: kmp@mopr.gda.pl.

Na podstawie zawartych w nich informacjach m.in. o wieku, pasjach i marzeniach dziecka, można mu anonimowo przygotować gwiazdkowy upominek. Prezent trzeba oznakować kodem przypisanym każdemu malcowi.

- Naprawdę warto włączyć się w tę szlachetną akcję - podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. - Trzeba dzielić się dobrocią. Radość obdarowanego dziecka jest gwarantowana.


W dniach od 7 do 11 grudnia oraz 14 grudnia br., w godz. 8.00-16.00 upominki należy dostarczyć do siedziby Międzynarodowych Targów Gdańskich - AmberExpo, przy ul. Żaglowej 11. Przyjmą je pracownicy Ośrodka, zachowując zasady bezpieczeństwa w czasie epidemii.


Z powodu obostrzeń nie odbędzie się grudniowa zabawa świąteczna, co było tradycją akcji, wówczas dzieci otrzymywały prezenty. W tym roku dostarczą je najmłodszym pod drzwi mieszkań, wolontariusze ubrani m.in. w maseczki i ochronne rękawiczki. Dystrybucja upominków odbędzie się tuż przed świętami.

 

Sylwia ResselUrząd Miejski w GdańskuMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Sylwia Ressel - najnowsze
Sylwia ResselUrząd Miejski w GdańskuMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Sylwia Ressel - najnowsze