PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Mikołaje na Motocyklach wyruszą w miasto w niedzielę. Start godz. 11

Mikołaje na Motocyklach wyruszą w miasto w niedzielę. Start godz. 11
Jak co roku, także i w tym, Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe organizuje paradę „Mikołaje na Motocyklach” - największą motocyklową akcję charytatywną w Polsce. Mikołaje wystartują w niedzielę, 1 grudnia 2019 r., o godz. 11, ze Stadionu Energa Gdańsk.
Akcja „Mikołaje na motocyklach” to największa charytatywna motocyklowa parada w Polsce. W tym roku odbędzie się już po raz 17.
Akcja „Mikołaje na motocyklach” to największa charytatywna motocyklowa parada w Polsce. W tym roku odbędzie się już po raz 17.
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Organizowana przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe parada „Mikołaje na Motocyklach” to największa motocyklowa akcja charytatywna, której korzenie sięgają 2003 roku. Jej celem jest pomoc dzieciom w trudnej sytuacji materialnej, maluchom z domów dla dzieci i tym, które przebywają w szpitalach lub cierpią na choroby zagrażające ich życiu.

W tym roku Mikołaje wystartują w niedzielę, 1 grudnia, o godz. 11:00 ze Stadionu Energa Gdańsk (ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1). W świątecznych nastrojach i strojach przejadą przez całe Trójmiasto, aż do Gdyni.

Udział w tej mikołajowej paradzie może wziąć każdy chętny - zgłoszenia przyjmowane są na stronie: www.mikolaje.gd.pl oraz tsm.org.pl. Warunkiem uczestnictwa jest wykupienie biletu - „cegiełki” w kwocie nie mniejszej niż 25 zł. Cegiełki na paradę można będzie tradycyjnie nabyć w sklepach i serwisach motocyklowych na terenie Trójmiasta, od piątku, 29 listopada, do wtorku, 12 listopada. Później dostępne będą na bramkach wjazdowych.

 

W ubiegłym roku wydarzenie zgromadziło około 1600 Mikołajów. Jak będzie tym razem?
W ubiegłym roku wydarzenie zgromadziło około 1600 Mikołajów. Jak będzie tym razem?
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

- Jak co roku zwracamy się do Was z gorącą prośbą o wykupienie cegiełki jeszcze przed imprezą - ułatwi to nam wszystkim formowanie parady i rejestrację uczestników. Pamiętajcie - nie ma co czekać na ostatnią chwilę, nawet jeśli finalnie nie weźmiesz udziału w przejeździe bo (np. sprzęt odmówi), żaden grosz z Twojej cegiełki się nie zmarnuje! - apelują organizatorzy.

W zeszłej edycji, w trakcie akcji, ze sprzedaży cegiełek udało się uzyskać 52 033 zł, a do puszek - 1101, 34 zł. W sumie w ramach akcji uzbierano więc ponad 53 tys. zł, za które udało się ufundować za to prawie 11 tysięcy obiadów dla dzieci z ośrodków szkolno-wychowawczych w Starogardzie Gdańskim, Wejherowie, Czersku, Bytowie, Uśnicach, Człuchowie, Tczewie, Pucku, Gdyni i Gdańsku.


Lista Cegiełkowni:

GDAŃSK:
1. Moto Klan, al. Grunwaldzka 229
2. Marvel, ul. Żaglowa 1
3. Moto-Akces, ul. Limbowa 22
4. Honda Pomirski, ul. Słowackiego 153
5. HARLEY-DAVIDSON Gdańsk, ul. Miałki Szlak 4/8
6. AC Motors - Yamaha, ul. Jabłoniowa 2
7. AC Motors - Triumph, ul. Abrahama 1

SOPOT:
1. MOTO-ZONE, Al. Niepodległości 700

GDYNIA:
1. Pizzeria Trattoria „Di Strada”, ul. Morska 42
2. Inglot i Krawczyk Motocykle, ul. Chwaszczyńska 25
3. Motosprzęt, ul. Władysława IV 17
4. Wiśnia Motors, ul. Jesionowa 15b

RUMIA:
1. I'M Inter Motors, ul. Grunwaldzka 35

 

UWAGA! Płatność tylko gotówką (minimum 25 zł).

 

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl