PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Medale młodych gdańskich żeglarzy podczas mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

Medale młodych gdańskich żeglarzy podczas mistrzostw Polski Juniorów Młodszych
W Pucku zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w żeglarskich klasach L’Equipe, Optimist i Techno293. Regaty odbyły się w miejsce odwołanej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na podium stawali Anna Igielska, Ewa Lewandowska i Filip Dmochowski.
W klasie Optimist na drugim miejscu podium stanęła Ewa Lewandowska (KS AZS AWFiS Gdańsk) ...
W klasie Optimist na drugim miejscu podium stanęła Ewa Lewandowska (KS AZS AWFiS Gdańsk) ...
fot. PZŻ

 

Rywalizacja odbywała się w klasach Optimist dziewcząt i chłopców, Techno 293 dziewcząt i chłopców oraz w dwuosobowej klasie L'Equipe. W tej ostatniej żeglują załogi zarówno dziewcząt, chłopców jak i mieszane, a medaliści zostali wyłonieni w klasyfikacji Open. Na starcie łącznie stanęło około 200 zawodniczek i zawodników.

W windsurfingowej klasie Techno293 od początku do końca prowadziła Nadia Kulik (Baza Mrągowo). Za jej plecami trwała emocjonująca walka o pozostałe miejsca na podium. Ostatecznie srebrny medal zawisł na szyi Anny Igielskiej (Gdański Klub Żeglarski), a brąz wywalczyła Aleksandra Wasiewicz (Sopocki Klub Żeglarski).

W klasie Techno 293 chłopców pewnie po zwycięstwo pożeglował Konrad Machura (Sopocki Klub Żeglarski). Na drugim stopniu podium stanął Michał Lis (Baza Mrągowo), a na trzecim Filip Dmochowski (Gdański Klub Żeglarski).

 

... w windsurfingowej klasie Techno medale zdobyli Anna Igielska i Filip Dmochowski (oboje Gdański Klub Żeglarski)
... w windsurfingowej klasie Techno medale zdobyli Anna Igielska i Filip Dmochowski (oboje Gdański Klub Żeglarski)
fot. PZŻ

 

W klasie Optimist dziewczęta stoczyły bardzo zaciętą walkę o zwycięstwo. Z czteropunktową przewagą wygrała Paulina Rutkowska (Yacht Klub Polski Gdynia) przed Ewą Lewandowską (Klub Sportowy AZS AWFIS Gdańsk). Brązowy medal wywalczyła klubowa koleżanka zwyciężczyni, Alicja Tutkowska.

- W klasie Optimist dziewczęta ścigały się w trzech wyścigach a chłopcy w dwóch. Emocje były olbrzymie. Raz prowadziła Paulina, raz Ewa. Zmieniało się to jak w kalejdoskopie. Mogło być więcej wiatru, ale warunki były takie same dla wszystkich. Takie regaty na pewno są też świetną lekcją dla zawodników, trzeba wyciągać wnioski i trenować dalej - skomentował starty młodych żeglarzy Tomasz Figlerowicz, wiceprezydent Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist.

Wśród chłopców w klasie Optimist reprezentanci Yacht Klubu Polski Gdynia także zajęli dwa miejsca na podium. Złoto wywalczył Jan Zamojski a srebro Szymon Kolka. Z brązowym medalem rywalizację zakończył Jacek Kalinowski z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego.


Po zaciętej rywalizacji, ostatniego dnia regat na zwycięską pozycję w klasie L'Equipe Open awansowała załoga Jakub Częczek i Jakub Wąsikowski (Nauticus Yacht Club Olsztyn). Na finiszu wyprzedzili prowadzących od pierwszego dnia Maksymiliana Rybickiego i Wiktora Mielnika (Olsztyński Klub Żeglarski). Najniższe miejsce na podium obsadziła żeńska załoga Liwia Liszkiewicz i Aleksandra Kot (Olsztyński Klub Żeglarski).

WYNIKI REGAT

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl