PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Marsz “Gdańsk solidarnie dla autyzmu” 27 kwietnia w Gdańsku

Marsz “Gdańsk solidarnie dla autyzmu” 27 kwietnia w Gdańsku
W sobotę 27 kwietnia 2019 roku odbędzie się marsz "Gdańsk solidarnie dla autyzmu", który zakończy obchody Miesiąca Wiedzy nt. Autyzmu. W Gdańsku, jak co roku, kwiecień obfitował w wydarzenia związane z tą tematyką, można było uczestniczyć w imprezach dla dzieci, pokazach filmowych, dyskusjach z ekspertami i rodzicami osób z autyzmem, bezpłatnych badaniach przesiewowych.
Dzień Świadomości Autyzmu w gdańskim Manhattanie, sobota 6 kwiecień 2019 roku
Dzień Świadomości Autyzmu w gdańskim Manhattanie, sobota 6 kwiecień 2019 roku
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

- Do  udziału w marszu serdecznie zapraszamy osoby z autyzmem i ich rodziny, uczniów szkół, studentów, harcerzy, samorządowców, działaczy organizacji pozarządowych oraz wszystkich, którzy chcą zamanifestować swoją solidarność z osobami z autyzmem - mówi Małgorzata Rybicka, przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym.

Celem marszu, który odbędzie się w sobotę 27 kwietnia w godzinach 12.00 -13.30, jest uwrażliwienie na problemy osób z autyzmem, przeciwdziałanie ich wykluczeniu i integracja osób z autyzmem i ich rodzin ze środowiskiem lokalnym. Podczas wydarzenia uczestnicy wyrażą solidarność z osobami z autyzmem i ich rodzinami, czego symbolem będzie m.in. niesiona wspólnie wielka niebieska sektorówka.

Małgorzata Wokacz-Zaborowska z inicjatywy obywatelskiej „Chcemy całego życia!” zapowiada podczas marszu rozmowy o autyzmie, jego różnorodności i potrzebie akceptacji. - Będziemy mówić o stereotypach, barierach i wyzwaniach życia codziennego osób z autyzmem i ich rodzin - dodaje Małgorzata Wokacz-Zaborowska. - O mocnych stronach i marzeniach osób z autyzmem.

Marsz - Gdańsk solidarnie dla autyzmu odbędzie się w sobotę 27 kwietnia 2019 roku
Małgorzata Rybicka, przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym, zachęca do udziału w marszu, aby okazać solidarność z osobami z autyzmem
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


Organizatorzy zwracają też uwagę, że dla zapewnienia osobom z autyzmem możliwości uczestniczenia w wydarzeniu, marsz będzie wydarzeniem przyjaznym sensorycznie. W związku z tym nie należy zabierać gwizdków, trąbek, wuwuzeli itp. Tradycyjne brawa zastąpione zostaną oklaskami w języku migowym: unosi się wtedy ręce, rozcapierza palce i kręci rękami, jakby chciało się wkręcić żarówkę.

Wydarzenie na Facebooku

Plan na 27 kwietnia 2019 roku:

11.40 - 12.00 - zbiórka przy placu Dariusza Kobzdeja

12.0 00 - oficjalne otwarcie Marszu

12.10 - 12.45 - przejście Marszu wyznaczoną trasą: od Placu Kobzdeja, przez ulice Podmłyńską, Wielkie Młyny, Rajską, Wały Piastowskie, Doki i kończy się na Placu Solidarności przed  Bramą nr 2

12.45 - finał Marszu na placu Solidarności, wystąpienia, koncert

13.30 - zakończenie Marszu


Czytaj także 

Dzień Świadomości Autyzmu w Manhattanie. W Gdańsku obchodzony był szczególnie

 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl