PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Lotos Trefl ma rozgrywającego. Mika i Gacek jadą do Japonii

Lotos Trefl ma rozgrywającego. Mika i Gacek jadą do Japonii
Ma 37 lat, zagrał ponad 200 meczów w reprezentacji kraju. W nowym sezonie będzie rozgrywającym gdańskiego klubu. - Mam nadzieję, że znów będziemy grali o medale - mówi Słowak Michał Masny. Mateusz Mika i Piotr Gacek powalczą w Tokio o awans reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie.

Materiały prasowe

Michał Masny jest pierwszym nabytkiem Lotosu Trefl po zakończeniu sezonu 2015/16 i rozpoczęciem nowego. Klub wcześniej pożegna się (nie przedłużył umów) z Amerykaninem Murphy Troy'em i Włochem Marco Falaschi. Masny zastąpi w gdańskim zespole tego ostatniego.

- Obserwowałem Michała od dłuższego czasu i uważam, że może bardzo pomóc naszej drużynie swoim doświadczeniem - przekonuje Andrea Anastasi, trener Lotosu Trefla Gdańsk. - W Gdańsku łączymy młodych graczy z tymi, którzy na polskich i zagranicznych parkietach występują już od wielu lat. Jestem przekonany, że Michał to siatkarz, z którym możemy zrobić kolejny krok w przód.

Słowak mierzy 182 cm, w sierpniu skończy 37 lat. W przeszłości był zawodnikiem m.in. słowackiego Lokomotivie Zvolen, austriackiego Tirolu Innsbruck, czeskiego VK Ferram Opawa oraz polskich Płomień Sosnowiec (w 2007 roku), ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel. W reprezentacji Słowacji rozegrał ponad 200 meczów, wielokrotnie pełniąc funkcję kapitana.


Mika i Gacek walczą o IO

W piątek, 13 maja, selekcjoner reprezentacji Polski Stephane Antiga ogłosił skład kadry narodowej na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, który na przełomie maja i czerwca odbędzie się w Tokio oraz poprzedzający go XIV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie. 

W drużynie jest dwóch zawodników Lotosu Trefl: Mateusz Mika i Piotr Gacek.

REPREZENTACJA POLSKI:

  • rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga
  • aakujący:Bartosz Kurek, Dawid Konarski
  • śodkowy: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski
  • przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Artur Szalpuk
  • libero: Paweł Zatorski, Piotr Gacek
Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze
Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze