PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Lechia - zmiany kadrowe. Nowy młody Indonezyjczyk, nowy trener bramkarzy, Conrado na trzy lata

Lechia - zmiany kadrowe. Nowy młody Indonezyjczyk, nowy trener bramkarzy, Conrado na trzy lata
Po nowym szkoleniowcu w Lechii Gdańsk pojawili się kolejni nowi ludzie. Trenerem bramkarzy w sztabie Tomasza Kaczmarka jest Paweł Primel, który ostatnio pracował w Zagłębiu Sosnowiec. Klub podpisał 2-letni kontrakt z 19-letnim Indonezyjczykiem Witanem Sulaemanem, przedłużył też do czerwca 2024 roku umowę z Conrado.
Witan Sulaeman ma 19 lat, w Lechii będzie miał koszulkę z nr 80
Witan Sulaeman ma 19 lat, w Lechii będzie miał koszulkę z nr 80
fot. www.lechia.pl

 

Tomasz Kaczmarek nowym trenerem Lechii. Prezes Żelem: - Jak chcemy dalszego rozwoju, to musimy być odważni w wyborach


Witan Sulaeman ma 19 lat i występuję na pozycji pomocnika lub skrzydłowego. Jest wychowankiem indonezyjskiego SKO Ragunan, ostatnio występował w serbskim FK Radnik Surdulica. W maju tego roku zadebiutował w dorosłej reprezentacji Indonezji w spotkaniu przeciwko Omanowi. Od tamtej pory jeszcze czterokrotnie grał w barwach narodowych.

Zawodnikiem Lechii będzie przez najbliższe dwa sezony.


Do sztabu szkoleniowego Tomasza Kaczmarka dołączył Paweł Primel, który został nowym trenerem bramkarzy Lechii. Primel ostatnio pracował w Zagłębiu Sosnowiec, wcześniej w Lechu Poznań, Wiśle Kraków czy Jagiellonii Białystok.

- Zależało mi, żeby w moim sztabie na pozycji trenera bramkarzy był doświadczony, znający ligę trener. Paweł ma na polskim rynku bardzo dobrą reputację i witam go serdecznie na pokładzie - mówi o swoim współpracowniku trener Kaczmarek.


Lechia zdecydowała się także na przedłużenie kontraktu z Conrado. Zgodnie z nową umową Brazylijczyk będzie reprezentować biało-zielonych do końca czerwca 2024 roku.

Conrado przeszedł do Lechii w styczniu 2020 roku z brazylijskiego Figueirense FC. Jego debiut przypadł na 7 lutego 2020 roku kiedy biało-zieloni mierzyli się ze Śląskiem Wrocław. Pierwszą bramkę zdobył równo miesiąc później w meczu z Zagłębiem Lubin. W ciągu półtora roku zagrał w Lechii w 50 oficjalnych spotkaniach, w których zanotował 4 bramki oraz 12 asyst. W poprzednim sezonie Conrado zdobył 3 gole, miał 5 asyst.


Pierwszy trening piłkarze Lechii pod okiem nowego sztabu w środę, 1 września, o godz. 15.30.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl