PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Lechia - Zagłębie Lubin w Pucharze Polski. Powroty po kontuzjach

Lechia - Zagłębie Lubin w Pucharze Polski. Powroty po kontuzjach
W środę, 4 grudnia, piłkarze Lechii na Stadionie Energa Gdańsk podejmą Zagłębie Lubin. Stawką będzie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. - Nie możemy sobie pozwolić na słabsze momenty - przyznaje trener Piotr Stokowiec. Początek meczu o 17.45.
Lechia w tym sezonie grała już w Gdańsku z KGHM Zagłębiem. Przegrała 1:2
Lechia w tym sezonie grała już w Gdańsku z KGHM Zagłębiem. Przegrała 1:2
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Lechia z KGHM Zagłębiem Lubin grała już w Gdańsku w tegorocznym sezonie ligowym. W dniu 5 października gdańszczanie przegrali 1:2. Byli faworytami, bo tydzień wcześniej po bardzo dobrym spotkaniu pokonali w stolicy Legię Warszawa.

- Jestem zdenerwowany, że nie udało się tego zremisować - przyznał po tamtym spotkaniu z Zagłębiem trener gdańszczan Piotr Stokowiec.

Co mówi teraz, dzień przed pojedynkiem w 1/8 finału Pucharu Polski?

- Musimy być skoncentrowani, bo w poprzednim spotkaniu z lubinianami straciliśmy oba gole po indywidualnych błędach. Nie możemy sobie pozwolić na słabsze momenty, bo wiemy, że nasz najbliższy rywal ma sporo jakości - przyznaje.

Mecz ligowy z KGHM Zagłębiem z początku października był początkiem kryzysu Lechii, która nie wygrała kolejnych pięciu spotkań w ekstraklasie. Odrodziła się dopiero niedawno: wygrała u siebie z ŁKS Łódź 3:1 i na wyjeździe z Wisłą Kraków 1:0. Biało-zieloni znowu wygrywają, ale jeszcze nie zachwycają.

- Mamy spore ubytki kadrowe, ale liczę, że to dodatkowo zmobilizuje drużynę - mówi Stokowiec. - Chcę wykorzystać niektórych zawodników, choćby Patryka Lipskiego i Jaroslava Mihalika.

Obaj wracają po kontuzjach. W pojedynku z KGHM Zagłębiem w Lechii nie zagrają pauzujący za czerwoną kartkę Żarko Udovicic oraz kontuzjowani Jarosław Kubicki i Augustyn


Na wygraną w Gdańsku liczą także piłkarze z Lubina.

- Na pewno zrobimy wszystko, aby wygrać. Stać nas na dobrą grę i zwycięstwo w Gdańsku. Pokazaliśmy to już nie raz w tym sezonie - zaznacza słoweński pomocnik KGHM Zagłębia Damjan Bohar, który w PKO Ekstraklasie w tegorocznym sezonie zdobył 8 goli (jeden z nich w Gdańsku. - Jeśli zagramy na naszym optymalnym poziomie, to możemy wygrać.

Początek meczu w środę, 4 grudnia, na Stadionie Energa Gdańsk o godz. 17.45.


Komunikacja na mecz

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo.

Rozkład jazdy:

  • Gdańsk Główny 16:28 16:57 17:23 Gdańsk Stadion-Expo 16:34 17:03 17:29
  • Gdańsk Stadion-Expo 19:55 20:21 Gdańsk Główny 20:01 20:27

Wszystkie pociągi będą rozpoczynać i kończyć bieg z peronu 1 (dalekobieżnego). Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystankach "Gdańsk Stocznia" i "Gdańsk Nowe Szkoty"!

Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 i 283 będą funkcjonować według powszednich rozkładów jazdy.

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 19:13 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 19:38 i 19:58 z przystanku "Władysława IV" [2169] w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej uczestników meczu mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) inne zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl