PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Mecz Lechia - Pogoń Szczecin już w niedzielę. Gdańszczanie wygrają bez Piotra Stokowca?

Mecz Lechia - Pogoń Szczecin już w niedzielę. Gdańszczanie wygrają bez Piotra Stokowca?
To będzie bardzo ważny mecz dla Biało-Zielonych. Lechia nie wygrała czterech spotkań ligowych z rzędu. W niedzielę, 10 listopada, o godz. 17.30 gdańszczanie zmierzą się na własnym boisku z mocną Pogonią Szczecin. Zwyciężą, czy zafundują kibicom i sobie piąty mecz bez wygranej?
Lechia bez Piotra Stokowca? Tak, to możliwe - drużyną kieruje bowiem tercet szkoleniowców. Od lewej: Łukasz Smolarow, Piotr Stokowiec, Jarosław Bako. Pierwszy jest prawą ręką szkoleniowca Biało-Zielonych, trzeci - koncentruje się na przygotowaniu bramkarzy. Pod nieobecność Stokowca, gdańscy kibice trzymają kciuki za Smolarowa
Lechia bez Piotra Stokowca? Tak, to możliwe - drużyną kieruje bowiem tercet szkoleniowców. Od lewej: Łukasz Smolarow, Piotr Stokowiec, Jarosław Bako. Pierwszy jest prawą ręką szkoleniowca Biało-Zielonych, trzeci - koncentruje się na przygotowaniu bramkarzy. Pod nieobecność Stokowca, gdańscy kibice trzymają kciuki za Smolarowa i drużynę
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Okoliczności tego meczu będą nietypowe. Lechia zagra pod nieobecność trenera Piotra Stokowca, który musi poddać się zaplanowanemu na ten czas zabiegowi chirurgicznemu (przegroda nosowa). Kto będzie dowodził w czasie meczu z ławki trenerskiej? Łukasz Smolarow - drugi szkoleniowiec klubu, prawa ręka Stokowca.

- Nie można zaprzeczyć, że ostatnie wyniki są słabsze - mówi trener Smolarow. - Faktycznie te cztery spotkania, jeśli chodzi o końcowe rezultaty, były poniżej oczekiwań. Jednak każdy mecz jest oddzielną historią, każdy musielibyśmy rozłożyć, spojrzeć na to, co w danym spotkaniu nie funkcjonowało. Pogoń w ostatnim czasie również notuje słabsze wyniki i będzie to mecz drużyn, które miały niezły początek, a teraz nieco obniżyły loty. Najwyższy czas, aby wrócić na właściwą drogę. 

Lechia do końca sezonu nie może korzystać z gry Żarko Udovicicia, który ukarany został czerwoną kartką na dwa miesiące. W niedzielnym meczu zabraknie też Karola Fili, który musi pauzować, ponieważ wyczerpał limit żółtych kartek. 

- Faktycznie zabraknie w najbliższym meczu Karola Fili, który został ukarany czwartą żółtą kartką - przyznaje Łukasz Smolarow. - Jest to pewnego rodzaju problem dla nas. Po pierwsze Karol pełni funkcję młodzieżowca, co definiuje potencjalne zmiany, ale mamy zmienników. Na tej pozycji występują lub mogą zagrać Rafał Kobryń, Paweł Żuk i Tomasz Makowski.

Lechia Gdańsk zdobyła w tym sezonie dotychczas 21 punktów ligowych, co plasuje ją na 8. miejscu w tabeli. Pogoń jest czwarta, z dorobkiem 25 pkt. Według portalu Transfermarkt.pl, wartość rynkowa całej drużyny Biało-Zielonych szacowana jest na 14 mln 130 tys. euro. Ten sam portal wycenia Pogoń Szczecin na 12 mln 900 tys. euro. Problemem Lechii jest trudność z prowadzeniem gry na optymalnym poziomie przez cały mecz - zmorą drużyny stały się bramki tracone w ostatnich minutach. Gdańszczanie mają też najwyraźniej kłopot z mobilizacją: potrafią wygrać wyjazdowe mecze z najsilniejszymi przeciwnikami (Legia Warszawa, Piast Gliwice), ale w zaskakujący sposób gubią punkty z ligowymi przeciętniakami, a nawet słabeuszami.

 

CO? Mecz Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin

KIEDY? Niedziela, 10 listopada, godz. 17.30

GDZIE? Stadion Energa Gdańsk

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl