Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kto chce - świętuje 4 czerwca. Z jakiej okazji i gdzie?

Ma być wesoło, kolorowo i przede wszystkim rodzinnie. 4 czerwca obchodzimy Dzień Wolności i Praw Obywatelskich i z tej okazji w sobotę, w Parku Reagana, odbędzie się wielki piknik pod hasłem "Wszyscy dla Wolności".

Kto chce - świętuje 4 czerwca. Z jakiej okazji i gdzie?
A
A
data publikacji: 03 czerwca 2016 r.
Park Reagana na gdańskim Przymorzu to idealne miejsce na wspólny wypoczynek. Pikniki udają się tam świetnie, pod warunkiem, że jest dobra pogoda. W sobotę ma być słonecznie i ciepło.
Park Reagana na gdańskim Przymorzu to idealne miejsce na wspólny wypoczynek. Pikniki udają się tam świetnie, pod warunkiem, że jest dobra pogoda. W sobotę ma być słonecznie i ciepło.
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl


Sobotnie święto ustanowione zostało na pamiątkę pierwszych w powojennej Polsce, częściowo wolnych, wyborów parlamentarnych, które miały miejsce 4 czerwca 1989 r.

Z tej okazji w nadmorskim parku zaplanowano wiele atrakcji: występy zespołów muzycznych, gry dla młodszych i starszych oraz konkursy z nagrodami. Będzie też malowanie twarzy, dmuchańce i bungee dla dzieci, gra w kapsle czy skoki w workach, a także zabawa edukacyjna „Od PRL do Polski w Unii Europejskiej”. W konkursach przewidziano wiele naród, a wśród nich zaproszenia na Soundrive Festival 2016 i do Teatru Wybrzeże, książki Aleksandra Halla, Władysława Zawistowskiego, Antoniego Pawlaka z podpisami autorów, puzzle, gry, płyty winylowe, powerbanki i „Czarne Słońce” - nowa płyta zespołu Big Cyc.

Wydarzenie organizuje Komitet Obrony Demokracji, który zaprasza do udziału w nim wszystkich, bez względu na opcję polityczną. Piknik jest bowiem częścią ogólnokrajowej akcji, której celem jest wspólne świętowanie przełomowych wyborów.

- Zależy nam na radosnym świętowaniu rocznicy wyborów 4 czerwca. Dnia, w którym blok komunistyczny otrzymał ostateczny cios – mówi Radomir Szumełda, wiceprzewodniczący KOD w krajowych strukturach organizacji i szef regionu Pomorskiego. – Zapraszamy wszystkich, aby uczcić wspaniałą pokojową rewolucję, która przyniosła wolność naszej części Europy. Warto odwołać się do tych elementów i wartości, które łączą nasze społeczeństwo.

Na piknik warto przynieść przeczytane książki, ponieważ w jednym z namiotów będzie można wymienić je na inne.

Impreza odbędzie się w godz. 14 -18.

Patronat nad piknikiem objęli Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego oraz Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Na podstawie materiałów prasowych oprac. KG