Konkurs Papieski - weź udział i wygraj wyjazd do Rzymu

Trwa kolejna edycja Konkursu Papieskiego - projektu upamiętniającego postać Jana Pawła II. Ci, którzy wykażą się najlepszą znajomością faktów z jego życia powalczą o atrakcyjne nagrody, m.in. wycieczkę do Rzymu. Zgłoszenia do I etapu przyjmowane są do 24 marca.
20.03.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Celem tegorocznej edycji Konkursu Papieskiego jest upamiętnienie 100. urodzin Jana Pawła II
Celem tegorocznej edycji Konkursu Papieskiego jest upamiętnienie 100. urodzin Jana Pawła II
mat. organizatora
 
Konkurs Papieski to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II, może także pochwalić się długą tradycją. Instytut Tertio Milennio, który jest organizatorem projektu, realizuje go już od 15. lat.
 
- Co roku w konkursie bierze udział kilka tysięcy osób z całej Polski, które zgłębiają wiedzę o życiu i nauczaniu Jana Pawła II, rozwiązując testy, czytając książki, pisząc eseje i broniąc swoich opinii przed jury konkursowym - mówią organizatorzy.
 
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół ponadpodstawowych lub ponadgimnazjalnych. Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.
 
- Konkurs Papieski kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem papieża Polaka. Jest więc zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Jana Pawła II oraz pogłębiania wiedzy  z zakresu katolickiej nauki społecznej - dodają organizatorzy.
 
Wydarzenie co roku odbywa się pod hasłem tematycznym. Tegoroczne to „Dar na stulecie”. Pierwszy etap konkursu trwa do niedzieli, 24 marca. Aby wziąć w nim udział, wystarczy zarejestrować się jako uczestnik na stronie internetowej konkursu oraz rozwiązać krótki test online.
 
Wszyscy, którzy odpowiedzą poprawnie na ponad połowę z 20. pytań zakwalifikują się do etapu drugiego, który przeprowadzony będzie 1 kwietnia 2019 r. - uczestnicy rozwiążą test wielokrotnego wyboru. Osoby, które przejdą do trzeciego etapu konkursowych zmagań dostaną kolejne zadanie - napisanie eseju na jeden z podanych przez organizatorów tematów. Najlepsi będą przygotowywać się do wystąpień publicznych, uczyć sztuki argumentacji i logicznego myślenia, by ostatecznie ustnie bronić swojej pracy na regionalnych finałach konkursu, które odbędą się 18 maja 2019 r.
 
Główną nagrodą dla zwycięzców jest wyjazd do Rzymu. Regulamin konkursu i szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej wydarzenia: KONKURS PAPIESKI.
 
 
 
 
 

TV

Obrona Westerplatte – pierwsze starcie II wojny. Rozmowa z dr. Janem Szkudlińskim