PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Koniec sezonu wakacyjnego. Zmiana rozkładów rejsów tramwajów wodnych
Koniec sezonu wakacyjnego. Zmiana rozkładów rejsów tramwajów wodnych
Od poniedziałku, 3 września 2018 r, ulegną zmianie rozkłady rejsów tramwajów wodnych na liniach: F5 (Żabi Kruk – Westerplatte - Brzeźno) oraz F6 (Targ Rybny – Narodowe Centrum Żeglarstwa - Sobieszewo). W związku z zakończeniem sezonu wakacyjnego, we wrześniu rejsy tramwajem wodnym odbywać się będą wyłącznie w weekendy.
Tramwaj wodny pływa we wrześniu tylko w weekendy
We Wrześniu tramwaj wodny pływa z Żabiego Kruka do Brzeźna oraz z Targu Rybnego do Sobieszewa już tylko w weekendy
Jerzy Pinkas/gdansk.pl

Sezon wakacyjny kończy się i we wrześniu na wycieczkę tramwajem na liniach: F5 (Żabi Kruk – Westerplatte - Brzeźno) oraz F6 (Targ Rybny – Narodowe Centrum Żeglarstwa - Sobieszewo) możemy popłynąć już tylko w weekendy, czyli 8 i 9; 15 i 16; 22 i 23; 29 i 30 września 2018 r.

Od 16 września nie będą obsługiwane przystanki: „Latarnia Morska”, „Brzeźno” i „Sobieszewo”.

Szczegółowe rozkłady rejsów zamieszczone są na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w zakładce Tramwaje wodne oraz na przystankach tramwaju wodnego.

Bilet na tramwaj wodny kosztuje 10 zł, ulgowy 5 zł. Za rower zapłacimy również 5 zł. Można go kupić dzień wcześniej za pomocą strony internetowej: zegluga.pl/rejsy lub bezpośrednio na statku. Istnieje możliwość zakupu biletów na nie więcej niż 25 miejsc i 3 rowery. Bilet jest ważny tylko na wybrany rejs z gwarancją miejsca na przystanku początkowym (dla linii F5: Żabi Kruk, Brzeźno; dla linii F6: Targ Rybny, Sobieszewo).

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 58 520 57 00.

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl