Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Jeden z ośmiu. Wskaż najpiękniejszy ogródek gastronomiczny w Gdańsku

Ukwiecone, oryginalne, estetyczne - każdy z ośmiu kandydatów do zwycięstwa w internetowym plebiscycie na najładniejszy ogródek gastronomiczny w naszym mieście zachwyca. Jeszcze do 10 września i ty możesz wybrać swojego faworyta. Zagłosuj!

Jeden z ośmiu. Wskaż najpiękniejszy ogródek gastronomiczny w Gdańsku
A
A
data publikacji: 29 sierpnia 2017 r.

gdansk.pl

W konkursie przyznane zostaną dwie nagrody. Jednego z laureatów wskaże komisja konkursowa, drugiego internauci.

Do rywalizacji w pierwszej edycji konkursu “Najładniejszy ogródek gastronomiczny w Gdańsku” przystąpiły 24 lokale gastronomiczne, w większości z terenu Głównego Miasta. Z tego grona jury wyłoniło ośmiu finalistów, spośród nich wyboru laureatów dokonają zarówno jurorzy, jak i internauci.


Tutaj możesz poznać finalistów, obejrzeć zdjęcia poszczególnych ogródków i - oczywiście - oddać swój głos! Masz na to czas do 10 września 2017 r., do godz. 24:00. Udział w plebiscycie może wziąć każdy, nie ma ograniczeń wiekowych. Z jednego komputera zagłosować można tylko raz i tylko na jeden lokal.

Wyniki konkursu w obu kategoriach zostaną ogłoszone do końca września 2017 r. Pula nagród wynosi 7 tys. zł.

W skład komisji konkursowej wchodzą: Piotr Grzelak - zastępca prezydenta Gdańska (przewodniczący komisji), Wojciech Stybor - radny Miasta Gdańska, prof. Katarzyna Rozmarynowska - ekspertka architektury krajobrazu oraz Joanna Paniec - ogrodnik miejski w Gdańsku.

Jak czytamy w regulaminie konkursu, komisja wyłaniając najładniejsze gdańskie ogródki bierze pod uwagę przede wszystkim:

1) estetykę elementów wyposażenia ogródka gastronomicznego;

2) oryginalność pomysłu, wybranej formy oraz sposoby realizacji;

3) jakość użytych materiałów;

4) stosowaną zieleń;

5) wpisywanie się w otoczenie i kontekst przestrzenny.

oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl