Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gratka dla fanów muzyki rockowej: liderzy legendarnej grupy Yes zagrają latem w Dolinie Charlotty

Wieczorem 13 lipca 2017 r. na scenie leśnego amfiteatru pod Słupskiem koncert dadzą dwie wielkie gwiazdy rocka progresywnego: Jon Anderson (wokal) i Rick Wakeman (klawisze). Obok nich pojawią się inni muzycy - z gitarzystą Trevorem Rabinem na czele. Wspólnie stanowią ostatnie wcielenie legendarnego zespołu Yes - kolejnej wersji najprawdopodobniej nie będzie.

Gratka dla fanów muzyki rockowej: liderzy legendarnej grupy Yes zagrają latem w Dolinie Charlotty
A
A
data publikacji: 19 stycznia 2017 r.

Od prawej: Wakeman, Anderson, Rabin
Od prawej: Wakeman, Anderson, Rabin
Fot. ARW

Grupa występuje pod nazwą ARW (pełne brzmienie: Anderson, Rabin & Wakeman), bowiem nazwa Yes jest prawnie zastrzeżona i używanie jej grozi procesem sądowym. Fani jednak niespecjalnie się tym przejmują: Anderson z charakterystycznym wokalem i Wakeman z jego stylem gry na instrumentach klawiszowych byli najbardziej charyzmatycznymi członkami grupy. Co z innymi muzykami z najlepszego artystycznie składu Yes z lat 1971-1974? Basista Chris Squire nie żyje. Gitarzysta Steve Howe z powodów osobistych niespecjalnie chce dalej współpracować z dawnymi kolegami i dba o to, by nie mogli oni używać nazwy Yes.

Zarówno Howe, jak Anderson i Wakeman to muzycy liczący sobie po około 70 lat - trudno więc spodziewać się, że razem wyjdą jeszcze na scenę. Tak więc ARW należy de facto uznać za najprawdopodobniej ostatnie wcielenie Yes.

Trevor Rabin też jest świetnie znany fanom zespołu, ponieważ grał w YES w latach 1983-88 i dał się m.in. poznać jako autor największego przeboju grupy: Owner Of The Lonely Heart.

Na instrumentach perkusyjnych gra z nimi Lou Molino III.

Jako ARW po raz pierwszy pojawili się na scenie 4 października 2016 r. w Orlando (USA) i dali do chwili obecnej 36 koncertów. Zbierają bardzo dobre recenzje.

- Ogromnie cieszę się, że przyjadą do Doliny Charlotty - mówi Mirosław Wawrowski, pomysłodawca i organizator Festiwalu Legend Rocka. - Mieliśmy już tutaj wspaniałe nazwiska pierwszej wielkości, ale Jona Andersona i Ricka Wakemana na pewno u nas brakowało. To ich jedyny koncert w Polsce, myślę więc, że będzie gratką dla fanów muzyki rockowej z całego Trójmiasta, którzy są w Dolinie Charlotty najliczniejszymi gośćmi. W końcu nasz amfiteatr dzieli od Gdańska zaledwie 130 kilometrów, a dojazd jest naprawdę dobry.

ARW będą gwiazdą 11. już edycji Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty k. Słupska. Sprzedaż biletów rozpoczyna się jutro(20.01.2017 r.) o godz. 10.00 za pomocą portalu www.ticketpro.pl.

-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl