PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gimnastyka dla Seniora. Bezpłatnie zajęcia w poniedziałki i wtorki

Gimnastyka dla Seniora. Bezpłatnie zajęcia w poniedziałki i wtorki
W poniedziałki i wtorki w sali gimnastycznej Pływalni Chełm przy ulicy Chałubińskiego pod okiem instruktora ćwiczy przeważnie około 30 osób w wieku 50+. Są jeszcze wolne miejsca. Zajęcia odbywają się w godzinach przedpołudniowych.
Zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej Pływalni Chełm
Zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej Pływalni Chełm
fot. GOSAktywuj się w Gdańsku to cykl różnych imprez rekreacyjnych organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu. Dużą popularnością cieszą się zajęcia programu Gimnastyka dla Seniora. Celem zajęć jest podniesienie sprawności i dobrego samopoczucia osób.

- Jest trochę zabawy, trochę humoru, a przede wszystkim realizowany jest zestaw ćwiczeń dopasowanych do możliwości każdego z uczestników - mówi indtruktor Łukasz Marszałkowski. 

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i wtorki w sali gimnastycznej Pływalni Chełm przy ulicy Chałubińskiego, bierze w nich udział około 30 osób w wieku 50+. W grupie są osoby, które w ćwiczeniach uczestniczą od dawna, ale też takie, które dopiero niedawno rozpoczęły przygodę z gimnastyką.

- Chodzę na zajęcia od trzech lat i bardzo mi się podoba. Pomieszczenie jest kameralne, wszystko bardzo dobrze słychać, a prowadzący są profesjonalni. Wiedzą, jakie ćwiczenia dopasować do naszego wieku - mówi pani Krystyna i dodaje ze śmiechem. - Nie będę zdradzać ile mam lat, ale życzyłabym każdemu rówieśnikowi takiej sprawności. Ostatnio miałam mały wypadek, więc trochę barki nie domagają, ale wierzę, że dzięki ćwiczeniom to też przejdzie. 

- A ja chodzę na zajęcia od około czterech miesiący. Czuję różnicę, chodzi nie tylko o sprawność, ale i taką żywotność, chęć życia. Poza tym czuje się dobrze w grupie - zaznacza 73-letni pan Witold. 


Celem zajęć jest podniesienie sprawności i dobrego samopoczucia
Celem zajęć jest podniesienie sprawności i dobrego samopoczucia
fot. GOS


Gimnastyka dla Seniora składa się z trzech części: rozgrzewki, ćwiczeń ogólnych oraz kilkunastominutowej relaksacji.

- Stosuję tu metodę psychoregulacji. To uspokojenie, pozbycie się negatywnych emocji, skoncentrowanie się na pozytywnych aspektach. Wiadomo, że w życiu nie jest tak, że wszystko jest usłane różami, że wszystko łatwo przychodzi. Dlatego ważne jest to pozytywne nastawienie, chęć wyjścia do ludzi - wyjaśnia prowadzący zajęcia Łukasz Marszałkowski. - Dzięki temu rośnie taka fajna społeczność. Wiem, że panie umawiają się i spotykają także poza zajęciami i wspólnie spędzają czas. 


Gimnastyka dla Seniora odbywa się w poniedziałki (początek o godz. 10:30) i wtorki (od godz. 9:00) w sali do aerobiku na terenie Pływalni Chełm przy ul. Chałubińskiego 13. Zajęcia trwają 60 minut. 

Ze względu na ograniczone miejsce w salce do ćwiczeń, konieczne jest potwierdzenie wolnych miejsc u prowadzącego pod numerem telefonu 668 327 870 lub mailowo: kontakt@get-active.pl.oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl