Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdzie na ostatki? Koncerty, imprezy i wydarzenia ze śledziem w roli głównej

Popularny coroczny Śledzik to dzień przed środą popielcową, czyli ostatnia okazja, żeby bezkarnie imprezować przed Wielkim Postem. Z tej okazji w Gdańsku nie zabraknie koncertów, tematycznych imprez i wydarzeń ostatkowych.

Gdzie na ostatki? Koncerty, imprezy i wydarzenia ze śledziem w roli głównej
A
A
data publikacji: 28 lutego 2017 r.

Jubileuszowy koncert Varius Manx z udziałem Kasi Stankiewicz to ostatkowa propozycja Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku
Jubileuszowy koncert Varius Manx z udziałem Kasi Stankiewicz to ostatkowa propozycja Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku
mat. prasowe

Wtorkowy wieczór można spędzić na przykład w Filharmonii Bałtyckiej (Gdańsk, ul. Ołowianka 1), gdzie odbędzie się koncert Varius Manx i Kasi Stankiewicz z okazji 25-lecia zespołu. Wydarzenie jest częścią trwającej jubileuszowej trasy koncertowej, która podsumowuje ćwierćwiecze pracy artystycznej formacji utworzonej przez Roberta Jansona oraz Pawła i Michała Marciniaka. Podczas tournee grupa wystąpi z wieloletnią wokalistką zespołu Kasią Stankiewicz. Początek o godz. 19. Bilety: 69-129 zł.

Koncert poprzedzi spotkanie z artystami w Empiku w Galerii Bałtyckiej (Gdańsk, al. Grunwaldzka 141), które odbędzie się o godz. 17. Będzie można zdobyć autograf i poznać kulisy powstawania albumu „25 Live”, będącej zapisem koncertu, który odbył się w lipcu 2016 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Wstęp wolny.
 

W Pubie Spółdzielnia (Gdańsk, ul. Abrahama 7) ostatki spędzimy tanecznie i na wesoło. Wystąpi aktor i kabareciarz (były członek Kabaretu Limo) Szymon Jachimek z programem „Mariush Żywy i Kameralny, czyli Wieczór z Disco”. Jak zapowiada artysta, będzie to wieczór w stylu disco-liryko, którego Mariush jest jedynym i przy okazji najlepszym przedstawicielem. Wokalista wykona piosenki z pogranicza cekinów i melancholii, pochodzące z jego płyty zatytułowanej „Usta pełne marzeń”. A w przerwach pomiędzy utworami, będzie dzielił się swoimi przemyśleniami na temat miłości, kobiet i pogody. Na scenie towarzyszyć mu będzie pianista Jan Freicher. Początek o godz. 20. Bilety: 20 zł.
 

Zabawnie będzie także w klubie Bunkier (Gdańsk, ul. Olejarna 3), gdzie odbędą się ostatnie karnawałowe improwizacje teatralne: „Długi długi boogie - woogie”. - W ten ostatni dzień karnawału zaimprowizujemy wam pewną długą historią bądź ich kilka. Może będą się działy w przyszłości, może w przeszłości. Zapewniamy w pełni improwizowane dramaty, uśmiechy i inne niepowtarzalne zdarzenia losowe - zapowiadają organizatorzy. Początek o godz. 20. Wstęp: 10 zł


Instytut Kultury Miejskiej (Gdańsk, ul. Długi Targ 39/40) zaprasza na dwa koncerty. Wystąpi avant-jazzowy zespół Columbus Duo, i trio z Wiednia, czyli Radian. Pierwszy łączy elektroniczną psychodelię i ambient z pełną napięcia i mroku niemelodyjnością, a jego korzenie sięgają noise’owych lat 90. Wiedeńskie trio natomiast tworzy muzykę, która gra na odczuciach słuchaczy - na poczuciu identyfikacji dźwięków, na ich odległości. Zespół prezentuje minimalistyczne utwory, stworzone z małych dźwięków, które same w sobie muzyką jeszcze nie są. To szmery, delikatne stuknięcia pałeczki perkusyjnej, krótkie odgłosy podłączania wtyczki do gniazdka, przełączanie spięć, dźwięki palców naciskających klawisz komputera. Występują w składzie: Martin Brandlmayr (perkusja, elektronika), John Norman (bas) oraz Martin Siewert (gitara, elektronika). Pierwszy koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety w cenie 25,01 zł.


Wiele gdańskich klubów przygotowało z okazji śledzika specjalne ostatkowe imprezy. W Mechanicznej Pomarańczy (Gdańsk, ul. Do Studzienki 61) będziemy mogli już od rana skosztować specjalnych przekąsek rodem z PRL-u, ze śledziem w roli głównej. Z kolei położony nieopodal klub studencki Autsajder (Gdańsk, ul. Do Studzienki 34A) od godz. 21 zaprasza w swoje progi, by przy trunku ze śledzikiem na przegryzkę bawić się do białego rana. Do obu klubów wstęp wolny.


A skoro mowa o studentach - ci, którzy są zmęczeni sesją, mogą tego dnia odpocząć w klubie Kwadratowa (Gdańsk, ul. Siedlicka 4), podczas imprezy tematycznej „Sekretarki i Szefowie w Kwadratowej”. - Jeżeli jesteście ludźmi czynu, przyzwyczajonymi do wydawania poleceń, albo kręci Was biurowy „dress code” i zapach banknotów, to Wydziałowe Rady Studentów zapraszają Was na najdzikszą, posesyjną imprezę roku. Tym razem w stylu korporacyjnych szaleństw prosto z Wall Street! - zapraszają organizatorzy.

W programie wieczoru są szalone konkursy, nagrody dla najlepiej przebranych uczestników i oczywiście dużo dobrej zabawy. Ponadto na imprezie pojawią się magiczne dolary, a za odnalezienie na sali nowego Lincolna, Franklina czy Waszyngtona szczęśliwców będzie czekać niespodzianka. Początek o godz. 22. Wstęp: 5 zł.

 

-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora