Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańskie szafki na kółkach z sukcesami w Hollywood - zagrał przy nich wzięty aktor Michael Fassbender

Skąd bierze się wśród filmowców moda na gdańskie meble medyczne? Powstają kolejne filmy, w których fotele czy szafki stanowią element scenografii dla takich aktorów jak Daniel Craig czy Michael Fassbender.

Gdańskie szafki na kółkach z sukcesami w Hollywood - zagrał przy nich wzięty aktor Michael Fassbender
A
A
data publikacji: 09 stycznia 2017 r.

Asystor medyczny - szafka na kółkach ulubiona przez scenografów filmowych
Asystor medyczny - szafka na kółkach ulubiona przez scenografów filmowych
zdj. youtube.com

Gdańskie meble dopiero co zagrały w "Spectre" - najnowszym filmie o agencie 007 czyli Jamesie Bondzie (z Danielem Craig'iem w roli głównej), a już zainteresował się nimi kolejny producent. Tym razem chodzi o asystory medyczne (specjalne szafki na kółkach). Ich producentem jest firma Design Medica z Gdańska. Scenograf nowej hollywoodzkiej  superprodukcji -  Assassin's Creed wykorzystał mobilny mebel na planie filmowym.

Premiera filmu w Polsce miała miejsce 6 stycznia 2017. W głównej roli oglądać możemy Michaela Fassbendera, znanego z takich filmów jak "Prometeusz", "Makbet", "Slow West", "Światło między oceanami" , cyklu filmów "X-Men" czy też obrazu "Steve Jobs", gdzie za główną rolę nominowany był do Oskara.

Ideą i celem filmowców jest odpowiednie odwzorowanie  rzeczywistości w kręconych scenach. Osoby odpowiedzialne za plan filmowy korzystają z produktów dostępnych na światowym rynku, aby dana scena była jak najbardziej realistyczna. Doskonałą opinię meblom Design Medica wystawiła Sophie Newman - (Set Decorator) odpowiedzialna za najlepsze tło akcji nie tylko w najnowszym filmie o Jamesie Bondzie, ale również w dwóch poprzednich filmach o agencie 007 (Skyfall i Quatum of Solace).

Trailer filmu Assassin's Creed z youtube. Mebel widoczny w 41. sekundzie:

Asystory gdańskiej spółki zyskały uznanie i renomę wśród lekarzy różnych specjalności na całym świecie. Zamawiają je stomatolodzy, chirurdzy plastyczni, laryngolodzy oraz ginekolodzy. Doceniane są za funkcjonalność, mobilność oraz design, który idealnie uzupełnia nowoczesne aranżacje gabinetów lekarskich oraz klinik medycznych.

Jak podkreślają przedstawiciele spółki Design Medica - w chwili obecnej skupiają się na spełnianiu oczekiwań stomatologów na całym świecie oraz pozyskaniu partnera, dzięki któremu spółka będzie mogła zdominować rynek tworząc światową sieć dystrybucji, a udział w superprodukcjach filmowych to dla nich zaskakująca i ciekawa przygoda, a przy okazji reklama.

Czytaj też: Gdański akcent w najnowszym filmie o agencie 007