Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańska Organizacja Turystyczna z dumą prezentuje kolejne produkty z gdańskiej linii słodyczy

- W tym roku zdecydowaliśmy się na Smak Tradycji, czyli tradycyjnie produkowanej czekolady mlecznej i gorzkiej, połączonej z pięknymi opakowaniami, na których znajduje się Gdańsk ze starych pocztówek. Cieszymy się, że wraz z partnerami udało nam się stworzyć gdańską linię słodyczy, która promuje nasze miasto w kraju i za granicą - podkreśla Łukasz Wysocki, prezes GOT.

Gdańska Organizacja Turystyczna z dumą prezentuje kolejne produkty z gdańskiej linii słodyczy
A
A
data publikacji: 22 listopada 2016 r.

Czekolady gorzka i mleczna z nowej serii Smak Tradycji
Czekolady gorzka i mleczna z nowej serii Smak Tradycji
ZPC Bałtyk

Historia linii gdańskich słodyczy rozpoczęła się jesienią zeszłego roku. W ramach projektu „Słodki Gdańsk” powstały czekolady o smaku whisky i kawy oraz marcepanu. Każda zapakowana w piękne opakowanie, zdobione obrazami gdańskiej malarki Magdy Benedy z dedykowanym opisem profesora Andrzeja Januszajtisa. Czekolady wyprodukowała gdańska fabryka czekolady Bałtyk.

- Jak tu nie kochać Gdańska skoro jego tradycje mają smak czekolady? - stwierdził Konrad Mickiewicz, prezes ZPC Bałtyk. - Cieszymy się, że nasza rodzima, gdańska fabryka czekolady może być częścią niezwykle bogatej historii miasta i przede wszystkim nadal ją współtworzyć.

Wiosną 2016 roku do gdańskich słodyczy dołączyły karmelki owocowe. Trzeba przyznać, że nowy produkt szybko podbił podniebienia smakoszy i zyskał duże uznanie.

Zachęcona sukcesem słodyczy, Gdańska Organizacja Turystyczna postanowiła przygotować kolejny, słodki produkt. Tym razem pod marką ”Smak Tradycji”. Są to dwie czekolady: gorzka i mleczna, wyprodukowane przez ZPC Bałtyk według ich tradycyjnej receptury. Opakowania czekolad zostały specjalnie zaprojektowane w oparciu o cztery pocztówki. Każda z nich przedstawia Gdańsk, widziany oczami artystów malarzy… sprzed ok. 100 lat! Za aranżację graficzną odpowiedzialna była Magda Beneda.

- Do poprzedniej edycji gdańskich słodyczy namalowałam obrazy, które ozdobiły opakowania czekolad, pralinek i karmelków. Teraz, w nowej serii, znajdą się czekolady "opakowane" w starodawne pocztówki Gdańska w graficznej aranżacji, którą dla nich stworzyłam - podsumowała efekty swojej pracy Beneda.


Gdańskie produkty ZPC Bałtyk: czekolady o smaku whisky i kawy oraz marcepanu (u góry), czekolady mleczna i gorzka oraz cukierki
Gdańskie produkty ZPC Bałtyk: czekolady o smaku whisky i kawy oraz marcepanu (u góry), czekolady mleczna i gorzka oraz cukierki
Jerzy Pinkas/www.gdansk/pl

Wszystkie słodycze można kupić w punktach Informacji Turystycznej w Gdańsku:

  • Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej, ul. Długi Targ 28/29 Gdańsk
  • Informacja Turystyczna i Lotniskowa w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie, ul. Słowackiego 200
  • Punkt Informacji Turystycznej, ul. Podwale Grodzkie 8


Od 25 listopada będzie można składać zamówienia przez www.sklep.visitgdansk.com oraz przez adres mailowy got@visitgdansk.coma, od 3 grudnia słodycze będą dostępne na Jarmarku Bożonarodzeniowym w domku Gdańskiej Organizacji Turystycznej.