Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk Maraton z rekordem frekwencji. Koncert MEZO, start i meta w Amber Expo

W niedzielę, 9 kwietnia, na trasę 3. Gdańsk Maratonu wyruszy ponad 3500 uczestników, w tym osoby biegnące w sztafecie. Pokonanie dystansu ponad 42 km będzie nie tylko walką o rekordy życiowe, ze swoim słabościami czy rywalami o jak najlepszą pozycję, ale też doskonałą okazją do zwiedzenia Gdańska w kilka godzin. Od godz. 9.00 transmisja na żywo na gdansk.pl.

Gdańsk Maraton z rekordem frekwencji. Koncert MEZO, start i meta w Amber Expo
A
A
data publikacji: 05 kwietnia 2017 r.

Do poprzedniej edycji Gdańsk Maraton zgłosiło się ponad 2100 osób
Do poprzedniej edycji Gdańsk Maraton zgłosiło się ponad 2100 osób
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

To będzie również święto początkujących biegaczy, którzy dzień wcześniej, w sobotę, 8 kwietnia, wystartują w biegu na 5 km oraz dzieci i młodzieży. Uczestnicy biegu na 5 km jak i najmłodsi biegacze będą finiszować w tym samym miejscu, co maratończycy! Dla wielu z nich powinno być to dodatkową atrakcją i możliwością poczucia się jak dorośli, maratończycy. 
 

Trasa

Wyjątkowa i przyjazna trasa biegu prowadzi przez najbardziej charakterystyczne i atrakcyjne lokalizacje na mapie Gdańska: Starówkę z ulicą Długą, Długi Targ z Fontanną Neptuna, Pomnik Poległych Stoczniowców, Europejskie Centrum Solidarności, Stadion Energa Gdańsk, czy Park Nadmorski im. R. Reagana. To niezwykła okazja do poznania Gdańska w czasie 4-5 godzin, jaki przeciętnie zajmuje pokonanie dystansu 42,195 km.

Start i meta będą umiejscowione w hali targowej AMBEREXPO przy ul. Żaglowej 11. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
 


Strefy kibicowania

Organizatorzy zadbali o doping, jakiego do tej pory w Gdańsku nie było! Na trasie, uczestników do walki zagrzeją kibice skupieni w aż 23 strefach kibicowania. Będzie głośno, kolorowo, energetycznie! Niesamowity doping z pewnością poniesie wszystkich aż do samej mety! 

Zmagania na trasie maratonu będzie można śledzić również na telebimie przy mecie oraz w postaci transmisji on-line na stronach gdansk.pl oraz gdanskmaraton.pl.


Dodatkowe atrakcje

W sobotę, 8 kwietnia, o godz. 15 zapraszamy na specjalny występ MEZO, który z pewnością zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty "Życiówka". Płyta w dużej mierze przeznaczona dla biegaczy i ludzi aktywnych i może okazać się dobrą motywacją na dzień przed startem w maratonie.

Dla dzieci przygotowana zostanie pełna atrakcji strefa zabawy, w której będą mogły spędzić czas zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Przez wszystkie dni będzie można odwiedzać maratonowe EXPO, z branżowymi stoiskami, prezentującymi m.in. sprzęt sportowy dedykowany biegaczom. 


Dystanse

3. Gdańsk Maraton oferuje dystanse dla biegaczy o różnym stopniu zaawansowania. Ci najwytrwalsi będą mieli do pokonania 42,195 km.

Ten sam dystans będzie można pokonać etapami w sztafecie, którą tworzą zespoły czteroosobowe.

Dla początkujących przewidziany jest bieg "Gdańsk na Piątkę" z 5-kilometrową trasą.

Najmłodsi będą ścigać się na dystansach od 130 do 1500 metrów. 


SZCZEGÓŁOWY PROGRAM 3. GDAŃSK MARATON


Odbiór pakietów startowych

Pakiety startowe będą wydawane w Biurze Imprezy (AMBREXPO, ul. Żaglowa 11, hala B) w dniach 7-9 kwietnia, zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie imprezy: gdanskmaraton.pl. Uczestnicy, którzy przyjadą do Gdańska dopiero w dniu maratonu, będą mieli możliwość odbioru pakietu w dniu startu w godzinach 7.00 – 8.00.

Punkty odżywcze na trasie: banany, izotoniki i pastylki z dekstrozą Dextro Energy, wody, pojemniki z wodą do moczenia gąbek.

 • 5 km – punkt odżywczy
 • 7,2 km – punkt nawadniania
 • 10,4 km – punkt odżywczy
 • 12,5 km – punkt nawadniania
 • 15 km – punkt odżywczy
 • 17,5 km – punkt nawadniania
 • 20,3 km – punkt odżywczy
 • 22,6 km – punkt nawadniania
 • 25,2 km – punkt odżywczy
 • 27,7 km – punkt nawadniania
 • 30 km – punkt odżywczy
 • 33,5 km – punkt odżywczy
 • 36 km – punkt odżywczy
 • 39 km – punkt odżywczy

Przebieralnie i depozyt dla Uczestników znajdować się będą w hali AMBEREXPO. Uczestnicy oddający rzeczy do depozytu otrzymają worki, oznaczone naklejką z numerem startowym. Po biegu będzie można skorzystać z prysznica. W strefie finiszera czekać będzie przygotowany posiłek regeneracyjny z bananami, drożdżówkami, wodą , napojami izotonicznymi.


Limity czasowe

Maraton – 5 h 30 min.

Gdańsk na Piątkę – 1 h

Organizatorzy: Miasto Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Sportu.



TAK BYŁO PRZED ROKIEM

PZU Gdańsk Maraton. Paweł Piotraschke zwycięzcą!!!

PZU Gdańsk Maraton - zdjęcia

PZU Gdańsk Maraton - wideo



-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl