PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Biegasz, ale nie jesteś maratończykiem? Gdańsk ma ciekawe alternatywy

Biegasz, ale nie jesteś maratończykiem? Gdańsk ma ciekawe alternatywy
14 kwietnia 2019 roku ruszy piąta edycja Gdańsk Maratonu, imprezy trzykrotnie z rzędu wybranej jako najlepszej w Polsce. Rywalizacji na królewskim dystansie 42 kilometrów i 195 metrów towarzyszyć będą dodatkowe biegi dla mniej wytrzymałych uczestników: Sztafeta Maratońska oraz „Gdańsk na piątkę”. Zapisy do wszystkich tych biegów już trwają.
Gdansk Maraton w 2019 roku będzie miał biegi towarzyszące
Gdansk Maraton w 2019 roku będzie miał biegi towarzyszące
fot. GOS


SZTAFETA MARATOŃSKA

Tego samego dnia co 5. Gdańsk Maraton, dosłownie kilka chwil po uczestnikach biegu głównego, wystartuje również Sztafeta Maratońska. To idealna możliwość dla osób, które nie czują się na siłach zmierzyć z pełnym królewskim dystansem, by pokonać go zespołowo.

Start w sztafecie to znakomita forma integracji i zespołowego działania na rzecz wspólnego sukcesu. Wystarczy zaprosić kogoś z rodziny, przyjaciół, kolegów z firmy, zebrać czteroosobową drużynę i zgłosić się do sztafety. Zawodnicy biorący udział w maratonie mogą również w ten sposób zapewnić sobie znakomite wsparcie na trasie, które z pewnością pozwoli zwalczyć każdy kryzys. Bieg podzielony na cztery różnej długości zmiany (ok. 16,4 km/8,4 km/10,7 km/6,7 km), powoduje, że 5. Gdańsk Maraton staje się imprezą dla każdego! Wszyscy Uczestnicy, którzy ukończą Sztafetę Maratońską otrzymają na mecie pamiątkowe medale oraz pakiet startowy, który przysługuje wszystkim maratończykom.

Obowiązuje limit zgłoszeń, wynoszący 200 sztafet. By zarejestrować sztafetę, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie wydarzenia

Data: 14 kwietnia 2019

Dystans: 16,4 km/8,4 km/10,7 km/6,7 km

Miejsce: AMBEREXPO

Opłata startowa /za drużynę/:

do 28.02.2019 r. – 319 PLN

01.03 do 25.03.2019 r. – 399 PLN


GDAŃSK NA PIĄTKĘ

Dzień przed biegiem głównym, czyli 13 kwietnia 2019 roku odbędzie się impreza o wiele mówiącej nazwie "Gdańsk na Piątkę", czyli start na dystansie 5 kilometrów.
W czasie gdy maratończycy będą odbierać swoje pakiety startowe, ich znajomi i rodziny będą mieć niepowtarzalną okazję poczuć „maratoński” klimat i wystartować w krótkim biegu, którego start i meta będą dokładnie w tym samym miejscu, w którym dzień później rozpoczną i zakończą swoją biegową przygodę maratończycy. Dla wszystkich uczestników biegu na 5 kilometrów przewidziany jest pamiątkowy medal.

Na liście startowej dostępnych jest 2000 miejsc. Opłata startowa wynosi 29 PLN.

Szczegółowe informacje i oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie wydarzenia.

Data: 13 kwietnia 2019

Dystans: 5 km

Miejsce: AMBEREXPO

Opłata startowa: 29 PLN


Gdańsk Maraton jest jedną z czołowych imprez w Polsce na tym dystansie. Jej atutem jest z pewnością wyjątkowa trasa, pozwalająca w ekspresowym tempie 4-5 godzin, jakie przeciętnie zajmuje pokonanie dystansu 42,195 km, poznać najciekawsze i najważniejsze punkty na mapie Gdańska. Przebiega przez charakterystyczne lokalizacje miasta nad Motławą takie, jak Główne Miasto, Europejskie Centrum Solidarności, Ergo Arenę, Stadion Energa Gdańsk, Park im. R. Reagana, przy Molo w Brzeźnie oraz główne dzielnice miasta.

“Gdańsk is brilliant. Gdańsk jest genialny, jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w Europie i łatwo zrozumieć dlaczego. Oprócz pięknych historycznych budynków jest tu wiele szalonych i ciekawych rzeczy do zrobienia”. Tak miasto widzi popularny portal turystyczny The Culture Trip.

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu

Więcej informacji na stronie Gdańsk MaratonuGrzegorz PawelecUrząd Miejski w GdańskuGdański Ośrodek Sportu
Grzegorz Pawelec - najnowsze
Grzegorz PawelecUrząd Miejski w GdańskuGdański Ośrodek Sportu
Grzegorz Pawelec - najnowsze