PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Floreciści UKS Atena Gdańsk na podium mistrzostw Europy

Floreciści UKS Atena Gdańsk na podium mistrzostw Europy
W rosyjskim Soczi w pierwszych dniach marca odbywały mistrzostwa Europy Kadetów w szermierce. Bardzo dobrze spisała się drużyna polskich florecistów, która zajęła trzecie miejsce. W polskiej ekipie walczyli dwaj młodzi gdańszczanie: Adam Podralski i Jakub Dołżycki.

W akcji Adam Podralski...
W akcji Adam Podralski...
fot. UKS Atena

... i Jakub Dołżycki
... i Jakub Dołżycki
fot. UKS Atena

Adam Podralski i Jakub Dołżycki (obaj Uczniowski Klub Sportowy Atena Gdańsk) wraz z Kacprem Szczypińskim (Wrocławianie) i Maciejem Bemem (AZS AWF Poznań) minimalnie przegrali walkę o finał z reprezentacją Włoch 44:45. W walce o brąz pewnie pokonali ekipę Węgier 45:35.

 - To dla nas radość i duży sukces, bowiem pokazuje, że ciężka praca oraz zaangażowanie zawodników i trenerów przynosi wymierne efekty - mówi Krzysztof Pietrusiak, prezes zarządu UKS Atena Gdańsk. - Szczególne podziękowania należą się zawodnikom i ich trenerom: trenerowi kadry juniorów Tomaszowi Ciepłemu oraz naszym wspaniałym klubowym szkoleniowcom z Gdańska Andrzejowi Witkowskiemu (trenuje Adama Podralskiego) oraz Łukaszowi Szymańskiemu (trenuje Jakuba Dołżyckiego).

W turnieju indywidualnym Podralski został sklasyfikowany na 14. pozycji a Dołżycki na 23. miejscu.

Polacy na trzecim miejscu podium
Polacy na trzecim miejscu podium
fot. UKS Atena
 

W reprezentacji Polski w Soczi z UKS Atena startowała także Karolina Murawska.

W turnieju indywidualnym zajęła 32. miejsce na 71 startujących zawodniczek. W "drużynówce" razem z Malwiną Kołodziejczyk, Magdaleną Ławską i Aleksandrą Wieczorek zajęły piąte miejsce.oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl