Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dzień Rodziny - czy w piątek pracujemy krócej?

Piątek, 13 maja, nie musi być pechowy - zwłaszcza, gdy obchodzi się wtedy Dzień Rodziny. Świętować będą m.in. pracownicy Urzędu Miasta w Gdańsku i biura Pracodawców Pomorza. To oznacza krótsze urzędowanie w tych placówkach.

Dzień Rodziny - czy w piątek pracujemy krócej?
A
A
data publikacji: 13 maja 2016 r.

W Dzień Rodziny powinniśmy odpoczywać z najbliższymi
W Dzień Rodziny powinniśmy odpoczywać z najbliższymi
Fotolia/micromonkey

Blisko 1000 pracowników Urzędu Miejskiego w Gdańsku z okazji Dnia Rodziny, przypadającego w niedzielę, 15 maja, będzie miało skrócony czas pracy w piątek poprzedzający święto. 13 maja pracować będą do godz. 13, zamiast do 15.

- Zachęcam moich pracowników, by spędzili ten czas ze swoimi rodzinami, aby poświęcili te dwie godziny najbliższym. Niech korzystają z pięknej majowej pogody i całą rodziną pójdą na spacer do jednego z miejskich parków - zachęca prezydent miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

Świętować będą także pracownicy biura Pracodawców Pomorza, zrzeszającego firmy prywatne. Oni również pracują w piątek, 13 maja, dwie godziny krócej.

- Nie wiem, jak jest u innych przedsiębiorców, ponieważ nie zbieraliśmy takich danych - mówi prezes Pracodawców Pomorza Zbigniew Canowiecki. Zarządzana przez niego organizacja z okazji Dnia Rodziny przygotuje dla wszystkich członków piknik rodzinny w Gdyni-Kolibkach, ale odbędzie się on dopiero w czerwcu.

Urząd Marszałkowski w piątek, 13 maja, będzie pracował normalnie. Normalne godziny urzędowania zapewniają również Urząd Stanu Cywilnego oraz Zespoły Obsługi Mieszkańców, gdzie dzień pracy z myślą o petentach będzie trwa zwyczajowo do godz. 15. Pracownicy tych dwóch wydziałów mogą jednak liczyć na indywidualne skrócenie czasu pracy do końca maja.


Międzynarodowy Dzień Rodziny obchodzony jest 15 maja. Ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1993 roku. Od tego czasu organizacje i firmy celebrujące to święto skracają dzień pracy swoich pracowników o symboliczne dwie godziny, tak by mogli przeznaczyć je na spędzanie czasu ze swoją rodziną.

-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora