PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Dzień Dziecka w Hevelianum - pięciodniowy serial muzyczno-naukowy

Dzień Dziecka w Hevelianum - pięciodniowy serial muzyczno-naukowy
Kto powiedział, że Dzień Dziecka ma trwać jeden dzień? Podbijamy stawkę do pięciu dni! Z okazji Dnia Dziecka Hevelianum zaprasza na 5-odcinkowy miniserial muzyczno-naukowy dla rodzin. Początek - oczywiście 1 czerwca, spotkania będziemy transmitować na naszym portalu.
ddz

 

Codziennie (od 1 do 5 czerwca) czekać będą muzyczno-naukowe atrakcje online, przygotowane przez Hevelianum we współpracy z Cappellą Gedanensis i Operą Bałtycką. 

Czy można zrobić gitarę w domu, jak działają struny głosowe, czy dźwięki mogą mieć kolor? – to tylko niektóre z zagadek, na które odpowiedzi udzielać będą edukatorzy Hevelianum i artyści. Czekają też niespodzianki tematyczne! Dobry nastrój gwarantowany - zachęcają organizatorzy. Poszczególne spotkania transmitować będziemy na naszym portalu, można je także śledzić na profilu Hevelianum na Facebooku. 

 

Rozkład tygodnia przedstawia się następująco:

Poniedziałek, 1 czerwca, godz. 11:00

  • To podróż do krainy instrumentów strunowych. Dlaczego wiolonczela gra? Jak długo wiolonczeliści uczą się swojego instrumentu? Czy można zrobić gitarę w domu?

Wtorek, 2 czerwca, godz. 11:00

  • Skupimy się na instrumentach, w które się dmucha. Jak brzmi flet piccolo, a jak flet dawny? Jak zagrać na domowej fletni Pana?

Środa, 3 czerwca, godz. 11:00

  • Opowiemy Wam o rytmie. Dlaczego wszyscy go czujemy? Gdzie go znajdziemy i czy musimy mieć instrumenty, by go usłyszeć? Czy przeszkadzajki naprawdę przeszkadzają?

Czwartek, 4 czerwca, godz. 11:00

  • Uruchomimy własne struny głosowe. Jak one działają? Dlaczego niektóre głosy są wysokie, a inne niskie? Czy dźwięki mogą mieć kolor?

Piątek, 5 czerwca, godz. 11:00

  • To nasza niespodzianka dla Was. Pobawmy się wspólnie muzyką! Nastrójmy domowe instrumenty i do dzieła!

 

Jeśli ktoś nie będzie mógł uczestniczyć w spotkaniach o godz. 11, nie straconego. Można do nich wrócić na profilu Fb Hevelianum.

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl