Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Duża przecena na zwiedzanie w Gdańsku - dzięki UE

Beneficjenci funduszy europejskich w Polsce 12 do 15 maja otwierają drzwi dla chętnych. W Gdańsku zapraszają m.in. Teatr Szekspirowski, Europejskie Centrum Solidarności, Uniwersytet Gdański. W programie mycie mleka, spektakl teatralny w dziewięciu językach, wystawa 500 gatunków roślin mięsożernych. Wstęp wolny lub w bardzo przystępnych cenach.

Duża przecena na zwiedzanie w Gdańsku - dzięki UE
A
A
data publikacji: 13 maja 2016 r.

Gdańszczanie chętnie zwiedzają swój Teatr Szekspirowski. W niedzielę - gratis.
Gdańszczanie chętnie zwiedzają swój Teatr Szekspirowski. W niedzielę - gratis.
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

W dniach 12-15 maja warto poświęcić czas na wydarzenie pn. “III Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. Instytucje, które zrealizowały projekty dofinansowane przez tytułowe fundusze zapraszają wszystkich chętnych do osobistego przekonania się, że warto było w nie zainwestować.

Ponieważ ze środków unijnych finansowane są bardzo różnorodne projekty, zwiedzających czeka niezwykły miszmasz atrakcji, w zdecydowanej większości - bezpłatnych.


Bakterie, mrówki, eksperyment teatralny

Uniwersytet Gdański zaprasza na trzy wydziały znajdujące się na Bałtyckim Kampusie UG w Oliwie:

  • Wydział Biologii 13 maja w godz. 10-14.30 zaprasza m.in. do: obejrzenia kolekcji 550 gatunków i krzyżówek roślin mięsożernych, wzięcia udziału w grze strategicznej polegającej na budowie eko-miast, a także do zwiedzania budynku wydziałowego pełnego eksponatów (przezroczyste fomikarium z mrówkami egzotycznymi, potężny szkielet płetwala zwyczajnego, akwarium Malawi...)
  • Wydział Filologiczny (budynek Neofilologii) 13 maja w godz. 11.30-13 zaprasza do sali teatralnej na eksperymentalny spektakl „Babel – rekonstrukcja!”, który zostanie wystawiony w dziewięciu z 23 języków obcych wykładanych na UG (m.in. hiszpańskim, szwedzkim, rosyjskim, serbskim, chińskim, kaszubskim oraz polskim). Swoje przedstawienia pokażą również teatry studenckich Kół Naukowych: Iberystów, Kroatystów, Rusycystów, Sinologów, Kaszubistów, szwedzkiego Teater aUGust, legendarnego anglojęzycznygo Maybe Theatre Company oraz koła teatralnego Brikolaż.
  • Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed zaprasza do Instytutu Biotechnologii 13 maja w godz. 9-14. Zobaczyć będzie można m.in. świecące bakterie i posiewy bakterii, z którymi człowiek obcuje na co dzień, preparaty histologiczne pod mikroskopem, świecące DNA. Do tego wykład o chwaście, który zrobił karierę w biotechnologii.


Budynek Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego. To właśnie w jego wnętrzu odegrany zostanie spektakl w dziewięciu językach.
Budynek Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego. To właśnie w jego wnętrzu odegrany zostanie spektakl w dziewięciu językach.
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

A w weekend zwiedzanie

Centrum Hewelianum przygotowało zabawę pt. „Uśmiech fortuny” (14 maja w godz. 10-16), dzięki której w rodzinnym gronie, w lekki i przyjemny sposób będzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej.

To w sobotę, a w niedzielę 15 maja zachęcamy do wizyty w Europejskim Centrum Solidarności oraz w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Pod hasłem “Zapraszamy do środka” ECS proponuje zwiedzającym wejście na wystawę stałą w zdecydowanie niższej cenie (np. bilet normalny zamiast 17, będzie tego dnia kosztował 11 zł). Wydział Zabaw również “w promocji” (2,50 zł zamiast 5 za godzinę zabawy, a z Kartą Dużej Rodziny bezpłatnie - na co dzień 2,50 zł).

GTS w godz. 10-15.30 zaprasza na dzień otwarty - wstęp na wszystkie wydarzenia wolny! W programie warsztaty chemiczne (tak, to właśnie tutaj mali chemicy będą myli mleko) oraz warsztaty szycia maskotek dla dzieci i rodziców. Po uszyciu maskotki odegrają role szekspirowskich bohaterów na specjalnie dla nich przygotowanej scenie.

W godz. 10-14 obywać się będą godzinne wycieczki po teatrze z przewodnikiem.

Na warsztaty obowiązują zapisy w kasie teatru lub pod adresem e-mailowym bow@teatrszekspirowski.pl. Bezpłatne wejściówki na zwiedzanie również do odbioru w kasie, możliwa także samodzielna rezerwacja poprzez stronę www teatru.


A może nareszcie wizyta w ECS? W niedzielę w centrum zachęcająco tanie bilety...
A może nareszcie wizyta w ECS? W niedzielę w centrum zachęcająco tanie bilety...
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Więcej informacji na temat opisanych wydarzeń i inne atrakcje Dni Otwartych Funduszy znaleźć można w witrynie internetowej wydarzenia.

-
Izabela Biała (0)
www.gdansk.pl
izabela.biala@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Izabela Biała (0)
www.gdansk.pl
izabela.biala@gdansk.pl
więcej tekstów autora