PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Jak oszczędzać wodę i walczyć ze smogiem. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w WFOŚiGW

Jak oszczędzać wodę i walczyć ze smogiem. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w WFOŚiGW
Konkursy, koło fortuny, kącik bookcrossingu, specjalne stanowisko kampanii „Pomorscy czują klimat” to niektóre atrakcje podczas wydarzenia organizowanego przez pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. W sobotę, 11 maja, odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich.
Pomorski piknik energetyczny w czerwcy 2018 roku, którego współorganizatorem był WFOŚiGW w Gdańsku
Pomorski piknik energetyczny w czerwcu 2018 roku, którego współorganizatorem był WFOŚiGW w Gdańsku
archiwum WFOŚiGW

 

Pracownicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku przy ulicy Rybaki Górne 8 zapraszają w sobotę, 11 maja, od godz. 10.00 do 16.00  do swojej siedziby.

Oprócz atrakcji dla dzieci i dorosłych będzie można także uzyskać konkretne porady od specjalistów. Np osobom zainteresowanym złożeniem wniosku w ramach programu priorytetowego „Czyste Powietrze”, pracownicy WFOŚiGW w Gdańsku podpowiedzą najkorzystniejsze rozwiązania i wyjaśnią wątpliwości. Do dyspozycji gości będą też doradcy energetyczni, którzy opowiedzą o finansowaniu projektów energetycznych, ciekawych rozwiązaniach technicznych i innych tematach środowiskowych.

Pracownicy będą też przekonywać, że warto inwestować w nowoczesne źródła ciepła, wymieniać żarówki na energooszczędne i oszczędzać wodę. Pokażą, jak walczyć ze smogiem i prawidłowo postępować z odpadami. Będzie także Rodzina Pomorskich!. Państwo Pomorscy to przewodnicy po niuansach zrównoważonego korzystania ze środowiska.

Będzie także specjalne stanowisko „Czyste Powietrze”, programu w ramach którego uzielane jest dofinansowanie na ekologiczne źródła ogrzewania i termomodernizację budynku. Pracownicy będą objaśniać wszelkie wątpliwości, informować i doradzać. Program cieszy się w województwie pomorskim dużym zainteresowaniem.

 

CZYTAJ TAKŻE: 

Zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich

 

 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl