PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów - ciekawe zajęcia na jesień od GAK

Dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów - ciekawe zajęcia na jesień od GAK
Po zakończeniu intensywnego okresu letniego, obfitującego w duże projekty jak m.in. Mobilny Dom Kultury, cykl koncertów i spektakli w Amfiteatrze Oruńskim, czy koncerty w Teatrze Leśnym, w filiach Gdańskiego Archipelagu Kultury rozpoczęła się jesienna rekrutacja na zajęcia stałe. Można się zapisać na warsztaty i spotkania w aż siedmiu dzielnicach: na Stogach, Zaspie, Oruni, Wyspie Sobieszewskiej oraz w Letnicy, Brzeźnie i we Wrzeszczu.
Od października z Gdańskim Archipelagiem Kultury rozwiniemy kreatywność, ale i formę fizyczną. Zajęcia odbywają się w cyklach, zapisy już ruszyły
Od października z Gdańskim Archipelagiem Kultury rozwiniemy kreatywność, ale i formę fizyczną. Zajęcia odbywają się w cyklach, zapisy już ruszyły
mat. Gdańskiego Archipelagu Kultury

 

Muzeum Gdańska zaprasza: odkrywaj tajemnice gdańskich dominikanów. W czwartki i soboty

 

- Rok szkolny rozpoczął się na dobre - a co za tym idzie, czas poszukiwań zajęć stałych, dodatkowych i kreatywnych, dzięki którym nasze dzieci spędzą czas rozwijająco. W ofercie Gdańskiego Archipelagu Kultury znajdziemy zajęcia nie tylko dla dzieci, ale również młodzieży, dorosłych i seniorów - zaprasza Paulina Chełmińska z GAK. - Dzięki zaangażowaniu całej sieci naszych jednostek oferta jest różnorodna - zachęcamy do skorzystania z ponad 100 różnych zajęć stałych w ośmiu placówkach GAK rozsianych w siedmiu dzielnicach Gdańska.

Te dzielnice to Stogi, Letnica, Zaspa, Brzeźno, Orunia, Wrzeszcz i Wyspa Sobieszewska. W nich od października czekają zajęcia edukacyjne, artystyczne oraz sportowe. Coś dla siebie znajdą miłośnicy rękodzieła, tańca, śpiewu, jogi, fitnessu, stretchingu, gimnastyki, nauki gry na instrumentach, a także fotografii, haftu, ilustracji i wielu, wielu innych. Oferta skierowana jest do wszystkich grup wiekowych - od najmłodszych uczestników do osób w wielu senioralnym.

- W filiach GAK funkcjonują m.in. pracownie ceramiczne, jak również zespoły taneczne - w ubiegłym roku zespół Blitz funkcjonujący przy GAK Dom Sztuki na Stogach obchodził 15 lat pracy artystycznej, a ze względu na pandemię Jubileuszowy koncert Zespołów Blitz odbył się w 2021 roku, w Teatrze Szekspirowskim. We wrześniu zespół wznawia również próby i rozpoczyna nabór GAK Zespołu Pieśni i Tańca „Gdańsk”, który rezyduje na Oruni przy ul. Dworcowej 9 - zaprasza Paulina Chełmińska.

Na Stogach, gdzie mieści się GAK Dom Sztuki, od października będzie funkcjonować pracownia ceramiczna i rzemiosła artystyczna. Oprócz tego w tej dzielnicy mamy okazję skorzystać z zajęć jogi, fitnessu, stretchingu, gimnastyki, wokalistyki czy zajęć indywidualnych z gry na gitarze oraz pianinie. Tu również dział Dom Sztuki Seniora, gdzie pod opieką instruktorów seniorzy mogą skorzystać z warsztatów przeznaczonych tylko dla nich.

W znajdującej się w Letnicy GAK Gamie nauczymy się podstaw fotografii, ilustracji książkowej czy haftu pętelkowego podczas zajęć punch needle. Dodatkowo placówka przygotowała ofertę seansów filmowych połączonych z dyskusją, zajęć sensorycznych dla maluchów oraz zajęć tandemu językowego. Przy GAK Gamie funkcjonuje również poświęcony muzyce ukraińskiej chór młodzieżowy Vyrij, do którego można dołączyć.

Na Zaspie, w GAK Plamie, od października otwarta będzie pracownia ceramiki, przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dodatkowo w tej dzielnicy możemy skorzystać z zajęć rysunku, plastyki, aktorstwa czy zajęć teatralnych oraz nauczyć się gry na bębnach afrykańskich.

W dzielnicy Brzeźno, w GAK Projektorni, pod okiem instruktorów tańca uczyć się będzie można tańca artystycznego oraz współczesnego - zarówno od podstaw, jak i od pewnego poziomu zaawansowania.

W Parku Oruńskim i tamtejszej GAK Scenie Muzycznej różnorodność zajęć pozwoli wybrać nam coś, co najbardziej w naszej duszy gra. Ta jednostka Gdańskiego Archipelagu Kultury stawia na naukę języków obcych, zarówno dzieci, jak i seniorów, a oprócz tradycyjnego języka angielskiego w ofercie znajdziemy również język hiszpański. Dodatkowo w GAK Scena Muzyczna mamy do wyboru street dance, zumbę oraz taniec towarzyski 50+.

Do Oruni Dolnej GAK Stacja Orunia zaprasza do uczestnictwa w zajęciach flamenco, tańca artystycznego, karate, rysunku i malarstwa. W tej jednostce funkcjonuje również pracownia ceramiczna.

W położonej we Wrzeszczu GAK Windzie mamy do dyspozycji cały zakres różnych tematycznie zajęć, począwszy od rysunku i malarstwa, rzeźby i ceramiki, poprzez zajęcia muzyczne, wokalne, indywidualne zajęcia z gry na instrumentach po zajęcia artystyczne dla dzieci w świetlicy artystycznej, rytmikę dla dzieci, aż po taniec współczesny.

Na Wyspie Sobieszewskiej, gdzie znajduje się GAK Wyspa Skarbów, nauczymy się języków obcych - do wyboru angielski, hiszpański i francuski. Dodatkowo ta jednostka Gdańskiego Archipelagu Kultury mocno stawia na ekologię, dzięki czemu w ofercie znalazły się zajęcia z edukacji ekologicznej, czy oferta zajęć „Zaszyj się na wyspie”, poświęcone rozwijaniu umiejętności społecznych, które pozwolą nam odnaleźć psychologiczną stabilizację we współczesnym świecie.

Na wszystkie zajęcia Gdańskiego Archipelagu Kultury obowiązują zapisy. Dane kontaktowe oraz szczegółowe informacje na temat oferty prezentowanych zajęć dodatkowych, a także szczegóły dotyczące rekrutacji, znajdziemy na stronie www.gak.gda.pl.

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl