Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Czy Gdańsk będzie mógł się pochwalić wysoką frekwencją w Budżecie Obywatelskim 2017? [ZOBACZ WIDEOCZAT]

W czwartek, 22 września w redakcji gdansk.pl odbył się wideoczat, którego tematem był Budżet Obywatelski w Gdańsku i frekwencja głosujących. Program prowadziła Natalia Gawlik, która wspólnie z zaproszonymi gośćmi namawiała gdańszczan, by nie zmarnowali swej szansy na poprawę życia w mieście.

Czy Gdańsk będzie mógł się pochwalić wysoką frekwencją w Budżecie Obywatelskim 2017? [ZOBACZ WIDEOCZAT]
A
A
data publikacji: 22 września 2016 r.

Maciej Kukla i Piotr Borawski w rozmowie z Natalią Gawlik
Maciej Kukla i Piotr Borawski w rozmowie z Natalią Gawlik
www.gdansk.pl

Gośćmi programu byli: Piotr Borawski - radny Miasta Gdańska i przewodniczący Komisji Strategii Budżetu oraz Maciej Kukla - kierownik Referatu Komunikacji Społecznej gdańskiego magistratu. Rozmowa miała na celu przypomnienie gdańszczanom zasad oddawania głosów, przy jednoczesnej mobilizacji do czynnego udziału w kształtowaniu przyszłości miasta, którą daje właśnie m.in. Budżet Obywatelski.

Maciej Kukla powiedział m.in.: - Na chwilę obecną, frekwencja mieszkańców w głosowaniu jest satysfakcjonująca. Porównywaliśmy wyniki głosowania poszczególnych dni z poprzednimi edycjami budżetu obywatelskiego i zapowiada się, że w tym roku będzie wyższa niż dotąd.

Przypomniał także, że w ubiegłym roku zagłosowało około 34 tys. gdańszczan.

Piotr Borawski: - Wszystkie nasze działania to jest jedno wielkie staranie się, aby jak najwięcej mieszkańców wzięło udział w głosowaniu.

Goście podkreślili również, że to na autorach projektów spoczywa ciężar zebrania jak największej ilości głosów wśród gdańszczan.

Trzeba wyjść do sąsiadów i namawiać ich osobiście do zagłosowania na swój projekt – dodał Maciej Kukla.

- Proponuję, by w ciągu tych ostatnich dni głosowania w Budżecie Obywatelskim osoby, które już wybrały zachęcały swoich znajomych do oddania głosu, np. za pomocą mediów społecznościowych – radził Piotr Borawski.

Zobacz całą rozmowę i nie zapomnij zagłosować. Głosowanie kończy się w niedzielę, 25 września, o 23.59.