Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Chcesz poprowadzić wykład bądź ciekawe zajęcia artystyczne? Zgłoś się do IKM!

Program Otwarty Instytutu Kultury Miejskiej cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Zgodnie z założeniem, każdy twórca i nie-twórca, który ma pomysł na ciekawe warsztaty, zajęcia bądź wykład dla mieszkańców, może wykorzystać do tego pomieszczenia IKM. Pomysłodawcy mogą liczyć nawet na wsparcie finansowe ze strony instytucji.

Chcesz poprowadzić wykład bądź ciekawe zajęcia artystyczne? Zgłoś się do IKM!
A
A
data publikacji: 08 listopada 2016 r.

Instytut Kultury Miejskiej oferuje przestrzeń wszystkim tym, którzy mają ciekawy pomysł na artystyczno - kulturalny
Instytut Kultury Miejskiej oferuje przestrzeń wszystkim tym, którzy mają ciekawy pomysł na artystyczno - kulturalny
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Program funkcjonuje od stycznia 2016. Informacje o możliwościach, jakie daje IKM, rozniosły się bardzo szybko, już na początku roku, głównie tzw. pocztą pantoflową. Zainteresowanych nie brakuje. Gotowy jest już plan wydarzeń na najbliższe cztery tygodnie. Zgłoszenia działań grudniowych przyjmowane są z kolei do 10 listopada. Wniosek i regulamin można znaleźć tutaj

Otwarty IKM to program dla mieszkańców całego województwa pomorskiego, animatorów kultury, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, aktywistów i instytucji. Pomysły na działania można realizować w sieni IKM. W listopadzie zaplanowano kurs rysunku kreatywnego, spotkania podróżnicze o Japonii i Sycylii oraz warsztaty edukacyjne dla kobiet.

Pomysły na działania kulturalne można realizować w Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40. IKM zapewnia wsparcie merytoryczne swoich pracowników oraz, w razie potrzeby, finansowe (do 500 zł brutto).
 

Co się będzie działo w najbliższym czasie?

* W drodze na Hokkaido, czyli Japonia południe-północ rowerem, 14 listopada, godz. 18.00-19.30. Organizator: Stanisław Staniewski, prowadzenie: Ewa Świderska.

- Zapraszam na opowieść o japońskiej prowincji - świecie oszałamiającej przyrody, gorących źródeł i dymiących wulkanów, animistycznych wierzeń, mniejszości narodowej Ajnosów, a przede wszystkim nadzwyczaj uprzejmych, uśmiechniętych, choć wiecznie zapracowanych ludzi, o tym, że w Japonii można usłyszeć ciszę – zapowiada Ewa Świderska. - Podróż przez Japonię była początkiem niemal dwuletniej wędrówki rowerem przez Azję.

* Jak pogłębiać relację z innymi skupiając się na sobie, 18 listopada, godz. 18.30-21.30. Organizator: Kamila Banach. Prowadzenie: Małgorzata Janowska. Zapisy i informacje: kamabanach@gmail.com, tel. 517836704 lub 506099745.

Warsztat edukacyjny skierowany do kobiet. Dotyczy sposobów budowania relacji opartej na empatycznej komunikacji. Podczas zajęć poszukamy wspólnie m.in. odpowiedzi na pytania: jak skupianie się na sobie może pomóc w budowaniu relacji? Jak mówić o swoich potrzebach, żeby zwiększyć szansę na ich zaspokojenie?

* Smak Sycylii - spotkanie podróżnicze z Ewą Cichocką, autorką książki „Sycylia. Między niebem a morzem”, 25 listopada, godz. 18.00-19.30. Organizator: Małgorzata Jarmułowicz.

Ewa Cichocka, dziennikarka, podróżniczka i autorka książek dla dzieci i dorosłych o Sycylii. Zapraszamy na spotkanie z kulturą śródziemnomorską i kulinariami z różnych regionów Sycylii z historią i literatura w tle.
 

Jak wziąć udział w programie Otwarty IKM?

Wypełnij wniosek, stwórz budżet, dodaj harmonogram działań i prześlij go na adres: katarzyna.buczek@ikm.gda.pl. Zgłoszenia można także składać osobiście od poniedziałku do piątku, w godz. 10 – 17, w sekretariacie IKM, przy ul. Długi Targ 39/40.-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl