PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Budżet Obywatelski 2018 - 18 zadań zakończonych, trwa realizacja 12 kolejnych

Budżet Obywatelski 2018 - 18 zadań zakończonych, trwa realizacja 12 kolejnych
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska koordynuje 49 zadań, które zostały przegłosowane w 2018 roku. Dotychczas zakończono realizację 18 z nich, a 12 jest w trakcie realizacji. Na budowę kolejnych 14 projektów BO niebawem zostaną podpisane umowy.
Tor rolkarski przy ul. Startowej - jeden z projektów Budżetu Obywatelskiego 2018
Tor rolkarski przy ul. Startowej - jeden z projektów Budżetu Obywatelskiego 2018
fot. DRMG

 

W piątej już edycji BO -  w 2018 roku - gdańszczanie mieli do rozdysponowania 14 mln złotych: 11,2 mln złotych na projekty dzielnicowe oraz 2,8 mln złotych na projekty ogólnomiejskie. 

- Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska otrzymała do przeprowadzenia aż 49 zadań z Budżetu Obywatelskiego 2018. Osiemnaście zadań jest już zakończonych, w najbliższych tygodniach zakończą się prace przy kolejnych - mówi Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor naczelny DRMG. - Jednocześnie z projektami BO 2018 prowadzone są zadania związane z tegorocznym budżetem obywatelskim. Trzy zadania są już w realizacji, dla większości wniosków z BO 2019 opracowujemy dokumentacje projektowe.

Zrealizowano 18 zadań

Dotychczas zakończono budowę 18 zadań BO 2018, m.in. wybudowano 5 linariów, place zabaw przy ul. Kamieńskiego, ul. Głuchej czy siłownie „pod chmurką” przy ul. Kamieńskiego. Powstały także dwie stacje do naprawy rowerów. Można z nich skorzystać na Wzgórzu Mickiewicza i w Dolnym Wrzeszczu. Dzięki BO powstał pierwszy w Gdańsku bulodrom. Zagrać w bule można na Siedlcach, u zbiegu ulic Zakopiańskiej i Bema. W ramach budżetu obywatelskiego powstał także tor rolkarski, z którego można korzystać na terenie kompleksu sportowego przy ul. Startowej.


W trakcie realizacji 12 zadań

Obecnie realizowanych jest 12 zadań BO 2018. Wśród prowadzonych inwestycji znajduje się m.in. rozbudowa infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w dzielnicach Matarnia, Olsztynka i Młyniska. Niebawem zakończy się budowa II etapu ścieżki pieszo-rowerowej prowadzącej z Łostowic do Parku Oruńskiego. Ponadto w Osowej powstaje rowerowy plac manewrowy z miasteczkiem ruchu drogowego. Wśród realizowanych inwestycji nie zabrakło tych, które związane są z budową oświetlenia. Dzięki BO oświetlone zostaną przejścia piesze łączników na Siedlcach, w parku Kabata czy przy zbiorniku retencyjnym Jasień.


Kolejne zadania szykowane do realizacji

Realizacja kolejnych 14 zadań rozpocznie się po zakończeniu procedur przetargowych. W ciągu najbliższych tygodni planowane jest rozpoczęcie m.in. projektu związanego z budową kładki nad Kanałem Raduni na wysokości Dworu Ferberów i Parku Leśnego czy odnowienia ciągu spacerowego na trasie z ul. Olsztyńskiej do Jelitkowkiego Dworu.

Wkrótce zostanie także ogłoszony przetarg na budowę parku linowego pod Pachołkiem czy terenu rekreacyjnego na osiedlu 5 Wzgórz. Ponadto do końca roku ma zakończyć się remont schodów łączących Siedlce z Suchaninem i zagospodarowanie nabrzeża Martwej Wisły wzdłuż Wyspy Sobieszewskiej. Miłośników czworonogów ucieszy zapewne fakt, że niebawem zostanie ogłoszony przetarg na budowę wybiegu dla psów w dzielnicy Chełm. 5 projektów jest jeszcze w fazie pozyskiwania uzgodnień.


DRMG równocześnie koordynuje 49 zadań z edycji BO 2019. Realizacja tych zadań przewidziana jest do końca 2020 roku. Szczegółowe opisy wszystkich realizowanych przez DRMG zadań BO można znaleźć na stronie internetowej.

 

Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze
Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze