PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Bilety prawie za darmo. W sobotę - do teatru za 400 groszy
Bilety prawie za darmo. W sobotę - do teatru za 400 groszy
„Bilet za 400 groszy” to kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji „bilet za grosze”. W wydarzeniu biorą udział trzy gdańskie teatry, które przygotowały propozycje dla dorosłych i dla dzieci. Bilety będą do odebrania w sobotę 14 maja 2016 r., a spektakle zobaczymy tydzień później - 21 maja 2016 r.

Gdańszczanie lubią chodzić do teatru, o czym świadczą m.in. niedawne Drzwi Otwarte Teatru Wybrzeże.
Gdańszczanie lubią chodzić do teatru, o czym świadczą m.in. niedawne Drzwi Otwarte Teatru Wybrzeże.
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

To już druga odsłona akcji „bilet za grosze”, koordynowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, w której bierze udział 90 teatrów publicznych. W poprzedniej edycji bilet na wybrane spektakle można było kupić za 250 groszy. W tym roku cena biletu nieznacznie „podskoczyła” - za wybrane spektakle pokazywane w sobotę 21 maja 2016 r. zapłacimy 400 groszy, co jest bezpośrednim nawiązaniem do przypadającej właśnie 400. rocznicy śmierci Williama Szekspira.

Sprzedaż promocyjnych wejściówek odbędzie się w całej Polsce tego samego dnia - w sobotę 14 maja 2016 r. Jedna osoba będzie mogła wziąć maksymalnie dwie wejściówki, a nie jak w ubiegłym roku aż pięć. Bilety można kupić jedynie w kasach teatralnych, bez możliwości wcześniejszej rezerwacji.

Teatr Miniatura (Gdańsk, ul. Grunwaldzka 16) przygotował 300 biletów za 400 groszy.

- Na Dużej Scenie pokażemy spektakl „Remus”. Dla najmłodszych przygotowaliśmy „ImproLalę”, czyli improwizowany teatr dla dzieci - mówi Agnieszka Kochanowska. - Kasa otwiera się o godz. 10, sprzedaż zakończy się o godz. 15. Ale w poprzednim roku bilety rozeszły się bardzo szybko. Niemniej, jesteśmy przygotowani na ogromne kolejki, takie jakie były w zeszłym roku.

W akcji ponownie uczestniczy Teatr Wybrzeże. Tam również poprzednim razem bilety rozeszły się błyskawicznie - w zaledwie 20 minut, dlatego w sobotę warto się pospieszyć. Teatr przygotował bilety na dwa spektakle. W sobotę 21 maja, o godz. 18 w Czarnej Sali (Gdańsk, ul. Świętego Ducha 2) zobaczymy „Kreację” Ireneusza Iredyńskiego, w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. O godz. 20.30 na Dużej Scenie (Gdańsk, Targ Węglowy) zobaczyć będzie można rozchwytywany „Seks dla opornych” w reżyserii Krystyny Jandy. Bilety w promocji można nabyć w kasie Teatru Wybrzeże (Gdańsk, Targ Węglowy) od godz. 14.

W tym roku udział bierze także Gdański Teatr Szekspirowski (ul. Bogusławskiego 1). W ramach akcji, w sobotę 21 maja, o godz. 19, Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie zaprezentuje tam spektakl „Hamlet” w reżyserii Andre Hübnera-Ochodlo. Sprzedaż promocyjnych biletów na to wydarzenie rozpocznie się w sobotę 14 maja o godz. 14 w kasie teatru.

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze