PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Bezpłatne zajęcia sportowe w Gdańsku - jak i gdzie? Zobacz nasz wideoczat

Bezpłatne zajęcia sportowe w Gdańsku - jak i gdzie? Zobacz nasz wideoczat
Bieganie, joga, zumba czy fitness dla dzieci - to jedne z wielu zajęć sportowych, które codziennie i za darmo odbywają się w naszym mieście w ramach programu “Aktywuj się w Gdańsku”. Jak z nich skorzystać? Co dokładnie znajduje się w ofercie? O tym rozmawialiśmy w trakcie ostatniego programu “Wszystkie Strony Miasta”.
Nz. od lewej: Adam Zagórski - pomysłodawca i prowadzący zajęcia biegowe Run Beach Morning , Natalia Gawlik - prowadząca program, Łukasz Marszałkowski - trener w programie  Aktywuj się w Gdańsku, Kamil Koniuszewski - zastępca dyrektora Gdańskiego Ośrodka Sportu
Nz. od lewej: Adam Zagórski - pomysłodawca i prowadzący zajęcia biegowe "Run Beach Morning", Natalia Gawlik - prowadząca program, Łukasz Marszałkowski - trener w programie "Aktywuj się w Gdańsku, Kamil Koniuszewski - zastępca dyrektora Gdańskiego Ośrodka Sportu
gdansk.pl

 

W poniedziałek, 8 lipca, w naszym studio gościli: 

  • Kamil Koniuszewski - zastępca dyrektora Gdańskiego Ośrodka Sportu,
  • Adam Zagórski - pomysłodawca i prowadzący zajęcia Run Beach Morning,
  • Łukasz Marszałkowski - trener zajęć w programie “Aktywuj się w Gdańsku”.


W trakcie programu “Wszystkie Strony Miasta” rozmawialiśmy o m.in. o idei projektu “Aktywuj się w Gdańsku”, który trwa w naszym mieście od 2013 roku.

- Program dedykowany jest gdańszczanom i gdańszczankom, ale też turystom, którzy mogą przypadkowo natknąć się na zajęcia i z nich skorzystać - mówił Kamil Koniuszewski, zastępca dyrektora Gdańskiego Ośrodka Sportu. - Program jest bezpłatny i na proponowane zajęcia nie obowiązują zapisy. Staramy się tak kreować ofertę zajęć, żeby miały nie tylko wymiar zabawowy, ale także po to, aby mogły kończyć się udziałem w zawodach, najlepiej organizowanych przez Miasto Gdańsk. Stąd też tyle zajęć biegowych, bo oferta biegowa jest bardzo bogata. Przypomnę, że tylko w 2018 roku, w tych największych ofertach biegowych, udział wzięło prawie 30 tys. uczestników.


To prawda, że biegacze mogą przebierać w ofertach bezpłatnych zajęć. Nawet ci, którzy biegaczami jeszcze nie są, ale chcieliby zostać, mają świetną okazję, by zacząć właśnie teraz. Pomocne w tym na pewno okażą się zajęcia “Run Beach Morning”, które wymyślił i prowadzi w każdą niedzielę jeden z naszych dzisiejszych gości - Adam Zagórski. Specjalistą od biegania jest też Łukasz Marszałkowski. Trener prowadzi zajęcia o innym stopniu zaawansowania. Tegoroczna nowość, czyli “Hevelianum dla biegaczy”, to propozycja dla tych, którzy biegowymi nowicjuszami zdecydowanie nie są.


- Jeżeli chodzi o Hevelianum to jest to teren dość wymagający - wyjaśniał
Łukasz Marszałkowski, trener zajęć w programie “Aktywuj się w Gdańsku”. - Te zajęcia to idealne rozwiązanie dla osób, które przygotowują się do biegów górskich czy leśnych.


W szerokim wachlarzu sportowych ofert znajdziemy zajęcia dla ludzi bardzo aktywnych, początkujących, seniorów, mam z małymi dziećmi czy dla całych rodzin. Niezależnie od tego, ile czasu możemy poświęcić na sport tygodniowo, ze znalezieniem zajęć które wpasują się w napięty grafik, nie powinno być problemu. Zajęcia odbywają się zarówno rano, jak i wieczorem, siedem dni w tygodniu.
Z zaproszonymi do studia gośćmi rozmawialiśmy także o tym, że sportowe początki bywają trudne, ale gdy już się zacznie… może być trudno skończyć!

- Znajomi pytają czy idziesz na zajęcia, czy wystartujesz w zawodach, jak twoje wyniki - są po prostu ciekawi co u Ciebie i oni ciebie motywują dodatkowo - mówił Adam Zagórski - pomysłodawca i prowadzący zajęcia Run Beach Morning. 

Zachęcamy naszych Czytelników do posłuchania całej rozmowy na temat bezpłatnych zajęć sportowych w Gdańsku oraz odwiedzenia strony www.aktywujsiewgdansku.pl, gdzie znajdziemy szczegółową listę dostępnych zajęć i informacje, gdzie się odbywają.
 

ZOBACZ PROGRAM WSZYSTKIE STRONY MIASTA NT. BEZPŁATNYCH ZAJĘĆ SPORTOWYCH:

Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze